Meguiar’s Araç Boya Koruma Ürünleri Ne Kadar Süre Korur?

TheBestCarCare Meguiars Boya Koruma

Yüksek teknoloji ve 120 yıllık deneyimin gücü ile ortaya çıkan Meguiar’s oto boya koruma ürünleri, en az ürünle maksimum koruma sağlar.

Aracın mevcut fiziki durumu, dış etkenlerin yoğunluğu ve uygulama sonrası araç kullanma süresi gibi faktörler ürünün performans süresinde etkileyici rol oynamakla birlikte Meguiar’s kimyagerleri, değişen dünya koşullarına göre inove ettiği ürünleriyle yüksek memnuniyet oranını yakalamıştır.

Ortalama değerlerde Meguiar’s boya koruma ürünlerinin performansı şu şekildedir;

CLEANER WAX: 1 aya kadar

WHITE WAX – BLACK WAX: 1 aya kadar

GOLD CLASS LIQUID WAX: 2 aya kadar

NXT TECH WAX 2.0 : 2 aya kadar

ULTIMATE LIQUID WAX: 3 aya kadar

ULTİMATE QUIK WAX: 2 aya kadar

Yılda Kaç Kez Boya Koruma – Wax Yapılır?

TheBestCarCare olarak aracınıza yılda iki defa boya koruma uygulaması yapmanızı öneriyoruz. İstediğiniz takdirde her yıkama sonrasında bile wax yapabilirsiniz, bunun aracınıza hiçbir zararı yoktur. Bu nedenle Meguiar’s kimyagerleri hızlı wax’lar da üretti. Ancak daha ağır wax’lar, aracınız için yılda dört uygulama için yeterlidir.

Araç Boya Koruma İşlemi Nasıl Yapılır? Meguiar’s Boya Koruma Nasıl Uygulanır?

Meguiar’s Boya Koruma Ürünleri, elle ve polisaj makinesi gibi araçlarla olmak üzere iki çeşit uygulanabilir. Ürünler kendi içerisinde sıvı, katı ve sprey olarak üçe ayrılır.

Boya Koruma Ürünleri Neler? Meguiar’s Boya Koruma Ürün Tavsiye başlığımızın ayrıntılarında olduğu üzere Meguiar’s ürünlerimiz, çeşitlerine göre kullanım özelliklerine sahiptir. Sıvı ve katı wax’larımız ister elle, ister polisaj makinesi ile yüzeye uygulanabilir. Sprey boya koruma ürünlerini ise araç yüzeyine sıkıp elle işlem yapmak, yeterlidir.

Aracınızda geniş kapsamlı ve aylar süren uzun bir etki istiyorsanız, TheBestCarCare’nin Meguiar’s bayilerinde eğitimli ekipler tarafından titiz bir çalışma ile boya koruma uygulatabilirsiniz. Ancak “ben kısa sürede belirli bir etkiyi hızla kendim sağlamak istiyorum” tercihini seçerseniz, kişisel olarak uygulama imkanı olan hızlı wax’ları satın alabilirsiniz.

El İle Uygulama:

 • Ürün, Meguiar’s uygulama pedinin üzerine az miktarda dökülür
 • Ürün, dairesel hareketlerle boyalı yüzeye eşit miktarda yayılır. (Ürüne göre her bölgede 4-6 kez dairesel hareket yapmanız yeterlidir)
 • Bu işleme, tüm yüzeye yayılana kadar devam edilir
 • Ürünün çeşidine ve kullanım özelliklerine göre bazen kurulama gerektirir, bazen ise gerektirmeyebilir.

NOT: El ile uygulamada genel mantık ve uygulama sırası bu şekildedir.

Polisaj Makinesi İle Uygulama:

Bu uygulama genel olarak TheBestCarCare bayilerinde Meguiar’s ekipmanları ile yapılmaktadır. Ancak kişisel hobiniz ve ilginiz var ise, örneğin bir polisaj makinesi de aldıysanız, Meguiar’s boya koruma işlemini rahatlıkla uygulayabilirsiniz.

Özellikle metropollerde yoğun iş temposu vb faktörler nedeniyle boya koruma işlemi için zaman ayıramayan kullanıcılar için TheBestCarCare bayileri, hızlı ve güvenilir hizmet sunmaktadır. Ancak bazen araç bakımı ile birlikte boya koruma işlemleri, hobiden öte tutku haline dönülebilmektedir. İşte bunun için, videolarımızı izleyerek bir Meguiar’s uygulayıcısı da olabilirsiniz. Avuçlarınızın arasına, 120 yıl + 1 tecrübeyi almaya, hazır mısınız?

Araç Boya Koruma Cilası Nedir? Meguiar’s Cila Nasıl Uygulanır?

Aracınızın fiziki durumuna göre en yüksek derecede parlaklık ve yansıma elde edebilmek için bazen, boyalı yüzeye wax öncesinde cila uygulamanız gerekir. Hatta aracınız çok sağlıklı olsa bile, çok daha etkili bir boya koruma işlemi için öncesinde yüzeye Meguiar’s Ultimate Polish Cila uyguladığınızda wax işleminizin geldiği noktaya hayretler içerisinde kalacaksınız!

Araç boyalı yüzeyi adeta dakikalar içerisinde “aynaya” dönüşecek ve yansıma yapmaya başlayacak. Bunun için Meguiar’s Ultimate Polish Cila’yı uygulamanız yeterli.

TheBestCarCare bayilerinden elde edileceğiniz hizmet ve ürün ile birlikte Meguiar’s Ultimate Polish Cila şu şekilde uygulanır;

 • Ürünü kullanmadan önce iyice çalkalayınız
 • Parlak boyalarda kullanınız; mat ve saten boyalarda kullanmayınız.
 • Gölgede ve kapalı bir ortamda, temiz ve soğumuş araç yüzeyinde uygulamanız en iyi sonucu sağlar.
 • Dairesel hareketler ile küçük bölgelerde çalışın, bu ürünü daha kolay silmenizi sağlayacaktır.
 • Ürünün yüzeyde kurumamasına dikkat ediniz, kurumasına izin vermeden işlemi tamamlayınız.
 • Cila uygulamasının hemen öncesinde Ultimate Compound kullanmanız; su izlerini, lekeleri ve kirleri temizleyeceği için verimliliği ve performansı artıracaktır.

El İle Uygulama:

 • Meguiar’s el ile uygulama pedinin üzerine ürünü az miktarda dökünüz.
 • Dairesel hareketler ile hafif bir baskı yaparak her bölgede 4-6 dairesel hareket ile cilayı yüzeye yediriniz.
 • Meguiar’s Supreme Shine Mikrofiber Silme Bezi ile ürünü uyguladığınız yüzeyden siliniz.
 • Son olarak bezin temiz tarafı ile yüzeyi tamamen siliniz.

Cila Makinesi İle Uygulama:

 • Yüzeye az miktarda ürünü dökünüz.
 • Cila makinesi ile orta hızda dairesel hareketlerle hafif baskı uygulayarak, her seferinde bir bölüme uygulayınız.
 • Yine bölge başına 4-6 kesişen dairesel hareketlerle uygulayınız.
 • Meguiar’s Supreme Shine Mikrofiber Silme Bezi ile ürünü uyguladığınız yüzeyden siliniz.
 • Yine son olarak bezin temiz tarafı ile yüzeyi tamamen siliniz.

NOT: Uygulama esnasında ürünün plastik, lastik, vinil, boyasız ve gözenekli bölgelere gelmemesine dikkat ediniz. Yüksek parlaklık ve başarılı bir performans için uygulama sonrası Ultimate Wax gibi Meguiar’s ürünlerinden istediğiniz birini tercih ediniz.

Boya Koruma Şampuanı Nedir? Meguiar’s Oto Yıkama Şampuanı Nasıl Uygulanır?

Aracınızı şampuan ile yıkama işlemi her ne kadar en basit uygulamalardan biri gibi gözükse de, kullanılan ürünün içeriği açısından ciddi hassasiyet gerektirmektedir.

Geleneksel ya da klasik şampuanlar, emek verdiğiniz wax uygulamaları öncesinde belirli bir etkiye sahip olabilirken Meguiar’s Ultimate Wash&Wax Boya Koruyucu Cilalı Oto Şampuanı ile carnauba wax ve sentetik polimerlerin hibrit karışımı etkisiyle bir adım değil, “birçok” adım öndesiniz! Üstelik, “birçok adım” + 120 yıllık kimyager tecrübe ve deneyim inovasyonu ayrıcalığı ile gerçek şampuan etkisi, köpük, parlaklık ve koruma etkisi aracınızı bekliyor. Hatta, neredeyse wax yapılmışçasına bir derinlik hissine hazır mısınız?

 • Yıkama öncesinde aracınızın yüzeyindeki kaba kirleri yok etmek için yüzeyi durulayınız.
 • Yıkama kovasına yaklaşık 1 ölçek ya da 4 kapak Meguiar’s Ultimate Wash&Wax Boya Koruyucu Cilalı Oto Şampuanı dökünüz, üzerine 3,5 – 4 litre su ekleyiniz.
 • Meguiar’s Mikrofiber Yıkama Eldiveni ile aracın yüzeyini nazikçe, çok bastırmadan yıkayınız.
 • Yıkama işlemini aracın üst kısımlarından aşağıya doğru yapınız, böylece yer çekiminden dolayı şampuan, yüzeye çok daha fazla etki edecektir.
 • Köpüğün kurumasına izin vermeden yine aracın üst kısımlarından aşağıya doğru temiz su ile durulayınız.
 • Su lekelerinin oluşmaması için, yıkama işleminin ardından beklemeden, nemli yüzeyi Meguiars Water Magnet Mikrofiber Kurulama Havlusu ile siliniz.
 • Ayrıca yıkamalar arasına Ultimate Quik Wax ürünümüzü de kullanabilirsiniz. Ultimate Ouik, araç yüzeyine Meguiar’s Hidrofobik Polimer Teknolojisi ile haftalarca su tutmama özelliği de kazandırır.

Boya Koruma İşlemi İyi mi? Meguiar’s Boya Korumanın Faydaları Nelerdir?

Oto boya koruma işlemi, aracınızın dostudur. Yüzeyde oluşturduğu koruyucu tabaka ile birlikte Meguiar’s ürünleri hem derin yansıma, parlaklık, göz alıcı ayna etkisi gibi pozitif kazanımları estetik olarak sağlarken aynı zamanda da aracınızın dış etkenlere karşı korunmasını sağlayarak cebinizi de korur.

TheBestCarCare olarak; Meguiar’s boya koruma işlemlerinin faydalarını şu şekilde aktarabiliriz;

 • Parlaklık etkisi
 • Derin yansıma etkisi
 • Ayna etkisi
 • Çizik ve harelerin giderilmesi
 • Zamanla oluşan korozyon ve boya dökülmelerinin önüne geçilmesi
 • Sık sık araç yıkama ihtiyacını azaltır
 • Hidrofobik Polimer Teknolojisi ile haftalarca, aylarca süren dış etkenlere karşı koruma etkisi
 • Yüzeyde yüksek boncuklanma, su iticilik niteliğiyle hasar verme potansiyeli taşıyan lekelerin oluşmadan ortadan kaldırılması
 • Yüzeyde ikinci bir katman oluşturarak çizikler, asit zedelenmeleri ve oksitlenmeleri durdurma, önüne geçme
 • En az ürün ile maksimum fayda sağlanacak değerlerde üretildiği için tasarruf sağlama özelliği
 • Tercihen el ile ya da makine ile uygulanabilme özelliği
 • Ürün çeşitliliği ile ister dakikalar içinde kişisel olarak, isterse de TheBestCarCare bayilerinin profesyonel ekibi ile derin etkiyle uygulanabilme özelliği
 • 120 yıllık tecrübe, Meguiar’s deneyimli kimyagerleri onayı ile tescilli ürünler
 • Özellikle açık renkli araçlarda dış etkenlerden dolayı boyada kolayca sararma meydana gelebilirken Meguiar’s boya koruma ürünleri ile yüzeyde oluşan ikinci bir katman, bunun önüne geçer

Boya Koruma Ömrü Ne Kadar? Meguiar’s Boya Koruma Neden En Uzun Ömürlü?

Geleneksel ve klasik boya koruma ürünleri, güvenirliliğinin sorgulanması kadar boya koruma ömrü ve özellikleri itibariyle de tartışma konusu olmaya devam ederken Meguiar’s boya koruma ürünleri, asırlık tecrübesiyle kullanıcılarının yüzünü güldürmeye devam ediyor.

Daha önce Meguiar’s ürünleri kullanmadıysanız bu farkı en iyi, ilk deneyiminizi tecrübe ederek yaşayabilirsiniz.

Meguiar’s Araç Boya Koruma Ürünleri Ne Kadar Süre Korur başlığımızda da yer aldığı üzere Meguiar’s ürünleri 1 ay ile 3 ay arası kadar koruma sağlamaktadır. Hatta bazı Meguiar’s ürünlerini yılda dört kez kullanmanız bile yeterli iken tercihen hızlı uygulamalı ürünleri istediğiniz sıklıkta aracınız ile buluşturabilirsiniz.

Araç Boya Koruma Zararları Nelerdir? Boya Koruma Araca Zarar Verir mi?

“Boya koruma” kelimeleri ve “zarar verir mi” kelimelerini bir cümlede yan yana getirmemiz gerekir ise, kesinlikle “boya koruma kullanmamak araca zarar verir” demek zorunda kalacağız.

Çünkü hareket eden her nesne gibi araçların da bakıma, korunmaya ihtiyacı vardır.

Boya Koruma Fiyatları?

Meguiars boya koruma fiyatı araca göre değişkenlik göstermektedir. Meguiars Merkez tarafından belirlenen fiyat aşağıdaki gibidir.

Bir cevap yazın