Araç Boya Koruma Nedir, Ne İşe Yarar?

meguiars seramik kaplama

Araç Boya koruma işlemi, aracın üzerine kimyasallar ile kazandırılan; dış etkenlere karşı yüzeyin güçlülüğünü sağlayan uygulamadır.

Meguiar’s Boya Koruma uygulamaları ile aracınıza korumadan çok öte nitelikler de kazandırabilirsiniz. Ancak bir asrı aşkın süredir boyalı yüzeylerdeki tecrübeler Meguiar’s kimyagerlerinin “yüzeye, renge ve çeşitli faktörlere” bağlı olarak ayrı ayrı ürün üretmelerini sağlamıştır.

Çünkü kullanacağınız en pahalı bir ürün eğer doğru yüzeye uygulamıyorsanız, istediğiniz etkiyi vermeyecektir. Hem paranız, hem zaman ve eforunuz, hem de moraliniz bozulacaktır. Hatta, aracınızın yüzeyi de bozulabilir. Ayrıca yüzeye daha çok ürün dökmeniz, asla daha başarılı bir sonuç anlamına gelmemektedir.

Peki, aracınız için doğru tür ve cinste boya koruma ürünü kullandığınıza inanıyor musunuz? Emin misiniz?

Boya Koruma Ürünleri Neler? Meguiar’s Boya Koruma Ürün Tavsiye?

Aracınızın gerçek dostu Meguiar’s Wax ürünleri, serilerine göre çeşitlilik göstermektedir. Meguiar’s güvencesi, TheBestCarCare aracılığıyla elde edilebilen Meguiar’s Wax’ların serisi, ihtiyacınıza göre yanıt veriyor.

Klasik Seri

Cleaner Wax Temizleyici ve Koruyucu Sıvı Wax: Yaklaşık 120 yıllık sektörel tecrübede Cleaner Wax Temizleyici ve Koruyucu Sıvı Wax’ın, Meguiars’ın ilk ürettiği amatör olarak günümüze gelebilen geleneksel bir ürün olduğunu biliyor muydunuz? Sahadaki yüksek memnuniyeti nedeniyle Cleaner Wax Temizleyici ve Koruyucu Sıvı Wax, hala Amerika’nın en çok satan wax ürünlerinden biri olarak kullanıcılarına hayallerinin karşılığını sunmaya devam ediyor.

Yapışkan kirleri temizlemek, hafif oksitlenmeleri ortadan kaldırmak, seyir halinde özellikle asfalt yüzeylerden araca temasa eden çeşitli kirleri saf dışı bırakmak için kullanılır. Yüzey boyasına derinlilik kazandırarak estetik katkı sağlar.

White Wax: Aracınız açık renk ya da beyaz ise, kesinlikle White Wax kullanmalısınız. Çünkü Meguiar’s kimyagerleri, açık renkli ve beyaz araçlar için özel wax üretti. Koyu renkli ya da genel wax’ların kesinlikle boya korumada istediğiniz etkiyi sağlamayacağını unutmayın.

Mükemmel göz alıcı parlaklık, en kreatif ışık yansımalarını kıskandıracak albenisi, göz alıcı ve uzun süreli wax koruması için tercih edebilirsiniz.

Black Wax: Aracınız koyu renk ya da siyah ise, Meguiar’s Black Wax kullanmalısınız. Uygulama sonrası siyahın oluşturduğu sonsuz derinliğin büyüsüne kapılmamaya özen gösterebilirsiniz. Siyahın asil ve derinliğine daha da asalet kazandıran Black Wax, “en siyah ama en parlak” zıtlığını bir araya getirerek muhteşem bir etki meydana getirir. Yine “çok tercih edilenler” arasında yerini almaya devam eden Black Wax, tam anlamıyla asaletin aynayla yansıması!

Siyah ya da koyu renkli araçlar için klasik – genel wax’ları kullanmak, bir anlamda uygun olmamak kadar da adeta haksızlık!

Gold Class

Gold Class Clear Coat Liquit Wax Boya Koruyucu Sıvı Wax: Meguiar’s cila teknolojisinin besleyiciliği, doğal Carnauba ve polimerlerin zengin karışımı Gold Class Clear Coat Liquit Wax berraklığı sağlar, boyanın zenginliğini derin bir parlaklık ve yansıma ile öne çıkarır.

Nxt Generation

NXT Generation Tech Wax 2.0 Boya Koruyucu Sıvı Wax:  Meguiar’s teknolojisinde tam sentetik ürün olarak öne çıkan NXT Generation Tech Wax 2.0 Boya Koruyucu Sıvı Wax, çok sert bir polimer katman oluşturarak boyalı yüzeyde oldukça yüksek bir koruma sağlar. Islak nemli görünüm özelliğini, derin ve zenginlik hisleri ile işler. Hidrofobik formülü ile yüzeyde suyun tutunmamasını; beraberinde de kir ve yapışkan kalıntıların oluşmamasını sağlar. 

NXT Generation Tech Wax 2.0 Boya Koruyucu Katı Wax: NXT Generation Tech Wax 2.0 Boya Koruyucu Sıvı Wax’ın tamamen katı hali olarak dizayn edilmiştir. 

Ultimate

Ultimate Liquid Wax Su Tutmayan Boya Koruyucu Sıvı Wax:

Aracınızın tamamını aynaya dönüştürmeye hazır mısınız? Su tutmayan wax serisinin en gelişmiş ürünüdür. Uygulaması ve silmesi, Meguiar’s İnce Film Teknolojisi ile oldukça kolaydır. Özelliğiyle aracınızın boyalı yüzeyinde adeta bir “ayna” yansıması ve özelliği oluşturur. Yine Ultimate Liquid Wax Su Tutmayan Boya Koruyucu Sıvı Wax, güneşin altında da uygulanabilir. Ürün, maksimum hidrofobik (sudan kaçınma) özelliği ile yüksek memnuniyet sağlamaktadır. Ayrıca camlara ve plastik akşamlara da uygulanma özelliği bulunan Ultimate Liguid Wax Su Tutmayan Boya Koruyucu Sıvı Wax; diğer ürünlerde olduğu gibi TheBestCarCare aracılığıyla, Meguiar’s Merkez ve bayilerinden temin edilebilmektedir.

Ultimate Paste Wax Su Tutmayan Boya Koruyucu Katı Wax:

Bu ürünümüz de, Ultimate Liquid Wax Su Tutmayan Boya Koruyucu Sıvı Wax’ın katı (paste) halidir. Ürün üzerindeki “paste” ibaresi katı olduğu vurgusudur, ürün kesinlikle pasta değildir. Sıvı Wax’ın tüm özelliklerinin katı olarak da uygulanabilmesi itibariyle oldukça kullanışlıdır.

Ultimate serisinde kullanıcıların ihtiyacı ve tercihlerine göre Meguiar’s kimyagerleri, sprey halinde hızlı cila wax ürünlerini de geliştirdi.

Ultimate Quik Wax Hızlı Sprey Wax: 

En kısa sürede çok hızlı olarak Show Car özelliğinde yüksek göz alıcı parlaklığa mı ihtiyacınız var? Polimer teknolojisi ile derin, ıslak ve su tutmayan bir yüzey

oluşturur. Hem olağan koşullarda, hem de güneşin altında uygulanabilir özellikte inove edilmiştir. Yüzeyin ıslak ya da kuru olması Ultimate Quik Wax Hızlı Sprey Wax için hiç fark etmez! Her şartta kolayca uygulanabilmesi yönüyle tercih nedenidir.

TheBestCarCare olarak Meguiar’s koruyucu cilalarının sıvı, katı ve sprey çeşitlerini ihtiyacınıza göre kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Ürünlerin özellikleri ve ayrıntılarında yazan içerikleri kesinlikle dikkate almalısınız. Bu sizin hem tasarrufu, hem de maksimum memnuniyeti beraberinde getirecektir. Çünkü Meguiar’s ürünleri minimum kullanımda maksimum fayda niteliğinde üretilmiştir.

Sıvı ve katı wax arasında sadece uygulama farkı bulunurken performans ve etki aynıdır.  Ayrıca sıvı ve katı wax’lar, sprey wax’lara göre daha uzun süre performans sağlamaktadır.

Bir cevap yazın