Seramik Kaplama Nedir?

Seramik Kaplama

Meguiar’s güvencesi ile boyalı yüzeye kazandırılan seramik kaplama; araçların yüzeyinde ve çevresel koşulların etkisine maruz kalan bölgelerine boyada çizik, çatlak, kabarma ve dökülme gibi zararların oluşmasının önüne geçen, araç boyasını koruyan ve ömrünü uzatan, cam hammaddeli etkili uygulamadır.

Asırlık tecrübesiyle milyonların tercihi Meguiar’s ürünleri, kaportayı daha pürüzsüz ve estetik yapıya dönüştürerek kir ve su tutumunu minimize etmektedir.

Seramik Kaplamada Meguiar’s Ayrıcalıkları Nelerdir?

Birçok otoritenin alanında lider olarak gösterdiği Meguiar’s, inovasyon çalışmalarıyla değişen dünya koşullarına uygun olarak sektörüne kazandırdığı ürünlerle araç bakımında yeni bir çağı başlattı.

Artık hayat çok daha hızlı! Araçlara beklemeden seri, kaliteli, güvenilir, kişinin kendinden emin olabileceği pratik ve başarılı bir seramik uygulamayı yapmak çok daha kolaylaştı.

Meguiar’sgüvencesiyle sunulan, seramik kaplama sağlayan ve etkisini arttıran uygulamalı bazı Meguiar’s ürünleri şöyle;

 1. Meguiar’s Hibrit Seramik Sıvı Cila – SİO2 Teknolojisi
 2. Meguiar’s Hibrit Seramik Hızlı Kil Seti
 3. Hibrit Seramik Yüzey Temizleyici
 4. Ultimate Snow Foam Oto Yıkama Köpüğü
 5. Meguiar’s 3’ü Bir Arada Wax
 6. Meguiar’s Hibrit Seramik Sprey Wax 

Seramik Kaplama Nasıl Yapılır, Seramik Koruma Etkisi Nasıl Sağlanır?

Meguiar’s ürünlerinde hibrit Sİ02 teknolojisi öne çıkmaktadır.

Hibrit Seramik Sıvı Wax:

Araca oldukça kolay uygulanabilir. İster elle, isterse de makine ile uygulanabilmesi yönüyle büyük avantaj sağlar.

Pratik olan kullanımının ayrıntıları ise şöyle;

 • Ürünü açmadan önce iyice çalkalayınız.
 • Aracın gölgede ve yüzeyinin serin olması, en sağlıklı ve başarılı sonuç için önemlidir.
 • Elle uygulayacaksanız el pedine, makine ile uygulayacaksanız makine pedine oldukça az miktarda ürünü dökünüz.
 • Pedi temas ettirdiğiniz bölgeye Meguiar’s Hibrit Seramik Sıvı Wax ürününü ince bir tabaka halinde her yere eşit şekilde dağılacak şekilde yayınız.
 • Ürünü, ped temas bölgeleri birbiri ile bütünleşecek, yani ürün değmeyen hiçbir bölge kalmayacak şekilde iki defa yayınız.
 • Sıvı wax’ı yüzeyden silmeden önce 3-5 dakika kadar kürleşmesini, sertleşmesini bekleyiniz.
 • Hibrit Seramik Sıvı Wax, geleneksel wax’lar gibi kururken yüzeyde buğulanma yapmaması nedeniyle hem zaman, hem de konfor sağlar.
 • Supreme Shine Mikrofiber Bez ya da yüzde 100 pamuklu bir bez ile ürünü siliniz.
 • Aracın tüm yüzeylerinde (camlar hariç) uygulayabilirsiniz.

Meguiar’s Hibrit Seramik Sıvı Wax Kullanımında Maksimum Verimlilik Sağlama İpuçları

Ürünü pede olabildiğince az dökünüz. Çok fazla sıvı wax dökmek, daha fazla fayda getirmez. Meguiar’s Hibrit Seramik Sıvı Wax, minimum üründe maksimum fayda üzerine inove edilmiştir. Fazla ürün sürmek kuruma süresini uzatır, silinmeyi zorlaştırır ve israfa neden olur. Halbuki en az sıvı wax, yüzeyde gereken görevi üstlenebilecektir. İnce ve her bölgeye eşit yayılım sağlamak hem üründen tasarrufu, hem de pratik bir işlemi beraberinde getirir.

Yıkamalarda hafif tozu gidermek, ayrıca koruma özelliğini devam ettirmek amacıyla Hibrit Seramik Yüzey Temizleyici kullanabilirsiniz.

Hibrit Seramik Hızlı Kil Seti:

Kim aracına kil uygularken, aynı anda seramik koruma etkisini kazandırmak istemez ki?

Asırlık tecrübesiyle Meguiar’s beklentileri çok farklı noktaya taşıdı. The Best Car Care güvencesiyle Meguiar’s Hibrit Seramik Hızlı Kil Seti aynı zamanda uygulanan araca, seramik koruma etkisini de kazandırıyor.

Meguiar’s inovasyon çalışmalarında bir üründe birden fazla etki beklentisine yanıt veren arayışında ortaya çıkan Hibrit Seramik Hızlı Kil Seti, “en çok deneyimlenenler” arasında yer alıyor.

Araç boyası, ışığı yansıtarak parlar. Ancak çevresel faktörler, boya tozu, reçine, demir tozu, kuş pisliği, yağ ve mikro taşlar gibi sayısız etken araç yüzeyinin pütürleşmesine, matlaşmasına ve bozulmasına neden olur. Boya zamanla parlayamaz hale dönüşür, orta ve uzun vadede yüzeyde ciddi hasarlar meydana gelir.

Bu noktada kullanıcıların imdadına, kil uygulaması yetişiyor. Ancak Meguiar’s kil uygulamasını bir adım daha öteye taşıyarak, içine “seramik koruma” etkisini de yerleştirdi. Böylece kullanıcılar hem kil, hem de seramik koruma etkisini araçlarına aynı anda uygulama fırsatını yakaladı.

Kullanımı bir hayli pratik olan Meguiar’s Hibrit Seramik Hızlı Kil Seti’ni şu şekilde uygulayabilirsiniz;

 • Aracınız gölgede ve yüzeyi soğuk olmalı.

Kil uygulaması öncesinde Ultimate Wash & Wax gibi ph nötr özelliği taşıyan bir şampuanla yıkayınız.

 • Meguiar’s Hibrit Seramik Yüzey Temizleyici’yi uygulamak istediğiniz boya ya da cam yüzeye küçük parçalar halinde sıkın, sentetik kili yüzey temizleyici ile tamamen ıslatınız.
 • Yüzeydeki yapışkan kir ve pütürleri gidermek için hafif-orta basın arasında bir kuvvetle ileri-geri hareketlerle yüzey pürüzsüz hale gelene kadar kaydırmaya devam ediniz.
 • Ürün kutusundan çıkan Supreme Shine Mikrofiber Bez ile yüzeyi iyice siliniz.
 • Tüm aracı tamamlayana kadar uygulamayı sürdürünüz.

Meguiar’s Hibrit Seramik Hızlı Kil Seti Kullanımında Maksimum Verimlilik Sağlama İpuçları

Sentetik kil pedini ilk önce camlarda uygulamak daha faydalıdır. Böylece boyada olası çizik oluşumu engellenir, ayrıca pedin de yumuşaması, temizlenmesi ve kayganlaşması sağlanır.

Camlarda meydana gelebilecek olası izleri ortadan kaldırmak amacıyla Meguiar’s Perfect Clarity Cam Temizleme Sıvısıya da Perfect Clarity Cam Temizleyici Cila kullanılabilir.

Sentetik kil pedini yere düşürmeniz ya da benzeri talihsiz durumlarda Meguiar’s inovasyon çalışmalarının bir faydasını daha yaşayacaksınız. Geleneksel killerde tüm çalışmayı mahveden bu tür gelişmeler için kil pedini sadece su ile yıkamanız ve mikrofiber bez ile kurulamanız yeterli!

Hibrit Seramik Yüzey Temizleyici

“Aracınızı silerken bile seramik seramik koruma etkisi sağlayabilirsiniz” desek, ne düşünürsünüz? Meguiar’s ile bu hayal, gerçek oldu!

Birçok kişi için aracı silmek gereksinim, bazen de keyifli bir eylem. Peki neden, aracınızı silerken aynı zamanda seramik koruma etkisi de sağlamayasınız ki? The Best Car Care aracılığı ile temin edebileceğiniz Meguiar’s Hibrit Seramik Yüzey Temizleyici ile aracınızı silerken aynı zamanda seramik koruma etkisini de uygulamış olacaksınız.

Hibrit Seramik koruması ayrıcalığıyla yıkama ile koruma arasındaki bağı güçlendirip maksimum faydayı alabilmeyi sağlayan Meguiar’s Hibrit Seramik Yüzey Temizleyici, yıkamalarda en güçlü silahınız!

Hibrit Seramik Yüzey Temizleyici, yıkama arasında araçta biriken toz ve zararlı maddelerin nazik, hızlı ve etkili bir şekilde bertaraf ederken aynı zamanda etkili bir seramik korumayı da kaportaya işleyecek şekilde dizayn edildi. “Çılgınca boncuklanma” etkisi ile Hibrit Seramik Yüzey Temizleyici, araç yüzeyinde koruyucu bir katman oluşturur.

Kullanımı bir hayli kolay olan, adeta sihirli bir katman oluşturan Meguiar’s Hibrit Seramik Yüzey Temizleyici’yi şu şekilde uygulayabilirsiniz;

 • Ürünü kullanmadan önce çalkalayınız.
 • Maksimum başarılı sonuç için aracınızın gölgede ve serin olmasına dikkat ediniz.
 • Meguiar’s Hibrit Seramik Yüzey Temizleyici’yi her seferinde bir yüzeye sıkınız. Ürün, sıktığınız bir yerde tek seferde etki edecek kadar güçlüdür. Aynı yere defalarca yüzey temizleyici sıkmak ise, sadece israf olacaktır.
 • Yüzey temizleyiciyi Meguiar’s Supreme Shine Mikrofiber Bez ile ya da yüzde yüz pamuklu bez ile uygulayınız.
 • Mikrofiber ya da pamuklu bezin kuru tarafını çevirip yüzeyi siliniz.
 • Her ilk silme işleminde bezin ıslak tarafını çevirerek tüm yüzeyde uygulayınız.

Meguiar’s Hibrit Seramik Yüzey Temizleyici Kullanımında Maksimum Verimlilik Sağlama İpuçları

Yüzey temizleyiciyi uygularken yüzeyde hafif çizgiler fark edilmesi halinde, ürünü direkt beze sıkıp 3. ve 4. işlemi tekrarlayabilirsiniz. Kullanılmadığı günlerde ürün dibine çökerek katmanlarına ayrılacak materyallerden oluşmaktadır. Bu nedenle kesinlikle, uygulama öncesi yüzey temizleyicisini çok iyi çalkalamak, maksimum fayda sağlayacaktır. Trim ve krom aksamlarda kullanılabilir.

Ultimate Snow Foam Oto Yıkama Köpüğü

Aracınıza titizlikle boya koruma uygulaması ya da seramik kaplama yaptınız ancak, içeriği bilinmeyen ya da güvenirliliği kesin olmayan oto yıkama köpüğü nedeniyle tüm emeğiniz, birkaç dakikada yok oldu!

Böyle kötü bir tecrübe yaşamamak için ürününüzün güvenilirliği önemlidir.

Geçmişte yaptığınız uygulamaların profesyonelliği kadar, uzun süren etkisi de önemlidir. Bu noktada inovasyon çalışmalarına odaklanan Meguiar’s ekibi, Ultimate Snow Foam Oto Yıkama Köpüğü’nü üretti.

Kullanımıyla önceki uygulamalarınızı garanti altına almanızın mutluluğunu hissedeceğiniz Ultimate Snow Foam Oto Yıkama Köpüğü’nü şu şekilde uygulayabilirsiniz;

 • Ürünü ister köpük tabancası ya da basınçlı su, isterseniz genelsek yöntem olan kova ile yıkama ile kullanabilirsiniz.
 • Geleneksel yöntemde öncelikle, mikrofiber yıkama eldiveni ile ön yıkama yapınız.
 • Köpük tabancası ya da basınçlı suyla da, aracın yüzeyini arındırdıktan sonra köpükleme işlemini yapınız, kurumadan yıkayınız.
 • Ultimate Snow Foam Oto Yıkama Köpüğü, mikrofiber eldiven ya da basınçlı uygulamada aracın  yüzeyinde kaygan bir tabaka oluşturacağı için çizilme ve dezenformasyonu minimuma indirir.

Meguiar’s Ultimate Snow Foam Oto Yıkama Köpüğü Kullanımında Maksimum Verimlilik Sağlama İpuçları

Meguiar’s Ultimate Snow Foam Oto Yıkama Köpüğü’nü oda sıcaklığında muhafaza ediniz. Ortam sıcaklığı 16 derece altına indiğinde ürün, yoğunlaşma gösterebilir. Ancak bu, yine oda sıcaklığı ortamına getirildiğinde normale dönüşü sağlar ve performansa bir etki olmaz. Ürünü yine ilk hali gibi kullanabilirsiniz.

Meguiar’s 3’ü Bir Arada Wax

Tabuları yıkan Meguiar’s 3’ü Bir Arada Wax, kısa ve basit bir adımda ciddi wax etkisini sağlayan özel bir settir. Zaman ve emekten ciddi tasarruf sağlar. Meguiar’s kimyagerlerinin “az zamanda çok etki” prensibi ile ürettiği özel bir formüldür.

Temizleme + Parlatma + Koruma etkisini bir arada sağlayan 3’ü Bir Arada Wax, milenyum harikası aşındırıcı teknolojisi ile yüzeydeki kusurları hızla giderirken içeriğindeki zengin parlatıcı yağlar, aynı anda yüksek parlama, derin yansıma, parlaklık ve canlılık özelliğini yüzeye işler. Renklerin canlılığını, kontrast değerlerini yükseltir ve göze daha etkili gelmesini sağlar.

3’ü Bir Arada Wax hızlı ve etkili bir sonucu, yüksek boncuklanma ve dayanıklı koruma özelliği ile aracınıza kazandırır ve işlem esnasında besleyici karnauba ile sentetik wax ayrıcalığını kullanır.

Kullanımı basit üç aşamadan oluşan Meguiar’s 3’ü Bir Arada Wax’ı şu şekilde uygulayabilirsiniz;

 • Aracınızın yüzeyini kirlerden arındırınız.
 • Ardından Meguiar’s mikrofiber bez ile parlatıcı yağların içinde bulunduğu wax ürünü, dairesel hareketler ile tüm yüzeye eşit bir şekilde yayınız.
 • Uygulamayı tozsuz ve partiküllerden olabildiğince uzak bir ortamda yapmanız, verimliliği arttıracaktır.

Meguiar’s 3’ü Bir Arada Wax Kullanımında Maksimum Verimlilik Sağlama İpuçları

Ürün setini eksi değerlerde ya da çok yüksek sıcaklıklarda bulundurmayız. Diğer Meguiar’s ürünlerinde olduğu gibi oda sıcaklığı gibi klasik sıcaklık değerleri idealdir. Yine tüm uygulamalarda olduğu üzere tozsuz ortamda olmanız, parlatma verimliliği için önemlidir.

Meguiar’s Hibrit Seramik Sprey Wax 

Seramik uygulamak bu kadar kolay olabilir mi? Meguiar’s kimyagerleri ile artık mümkün! Dakikalar içerisinde siz de aracınıza, sprey uygulama yöntemi ile seramik koruma etkisi kazandırabilirsiniz.

Kaydırıcılık ve koruma özelliğini SİO2 (sıvı cam) özelliği ile aracın yüzeyine uygulayan Meguiar’s Hibrit Seramik Sprey Wax, beklentilerin üzerinde performans bekleyenlerin ürünü olarak listelerde yerini aldı.

Kullanımı basitten daha basit olan Meguiar’s Hibrit Seramik Sprey Wax’ı aracınıza şu şekilde uygulayabilirsiniz.;

 • Aracınızı yıkadıktan sonra, kurulamadan önce Hibrit Seramik Sprey Wax’ı boyalı yüzeye uygulayınız.
 • Yüzeye sıkınız, bir – iki dakikayı geçmeden Meguiar’s mikrofiber bez ile kurulayınız.

Meguiar’s Hibrit Seramik Sprey Wax Kullanımında Maksimum Verimlilik Sağlama İpuçları

Aracınızı yıkadıktan sonra zaman kaybetmeden, kuruma öncesi uygulayınız. Kuru ya da yıkanmamış yüzeye kesinlikle uygulamayınız.

Bir cevap yazın