Araç Boya Koruma Nasıl Yapılır?

Araç Boya Koruma Nasıl Yapılır

Araç Boyasını Korumak İçin Ne Yapmalıyız?

Araç boya koruma, günümüz koşullarında hobi ya da klasik gereksinimler dışında ihtiyaç haline dönüşmüştür. Araç boya koruma; boyalı yüzey üzerine dış etkenlere karşı kimyasallar aracılığıyla kazandırılan, adeta “bariyer” etkisi gören bir tabakanın oluşturulmasıdır.

Araç boya koruma uygulamaları, 120 yılın tecrübe ve deneyimi ile en etkili olarak Meguiar’s ile yapılabilmektedir ve Türkiye’de, TheBestCarCare aracılığıyla en başarılı araç koruma uygulamalarına bireysel ve bayi deneyimi ile ulaşılabilmektedir.

Meguiar’s ürün ve teknikleriyle en kolay, pratik ve etkili araç boya koruma etkisi sağlanır. Meguiar’s Araç Boya Koruma Ürünleri, elle ve polisaj makinesi gibi araçlarla olmak üzere iki çeşit uygulanabilir. Ürünler kendi içerisinde sıvı, katı ve sprey olarak da üçe ayrılır.

Meguiar’s Boya Koruma Ürün Tavsiye başlığımızın ayrıntılarında olduğu üzere Meguiar’s ürünlerimiz, çeşitlerine göre kullanım özelliklerine sahiptir. Sıvı ve katı wax’larımız ister elle, ister polisaj makinesi ile yüzeye uygulanabilir. Sprey boya koruma ürünlerini ise araç yüzeyine sıkıp elle işlem yapmak, yeterlidir.

Aracınızda geniş kapsamlı ve aylar süren uzun bir etki istiyorsanız, TheBestCarCare Meguiar’s Yetkili Uygulama Merkezlerinde eğitimli ekipler tarafından titiz bir çalışma ile boya koruma uygulatabilirsiniz. Ancak “ben kısa sürede belirli bir etkiyi hızla kendim sağlamak istiyorum” tercihini seçerseniz, kişisel olarak uygulama imkanı olan hızlı wax’ları satın alabilirsiniz.

Meguiar’s El ile Uygulamayla Araç Boya Koruması

 • Ürün, Meguiar’s uygulama pedinin üzerine az miktarda dökülür
 • Dairesel hareketlerle boyalı yüzeye eşit miktarda yayılır. (Ürüne göre her bölgede 4-6 kez dairesel hareket yapmanız yeterlidir)
 • Bu işleme, tüm araç boyalı yüzeyine yayılana kadar devam edilir
 • Ürünün çeşidine ve kullanım özelliklerine göre bazen kurulama gerektirir, bazen ise gerektirmeyebilir

NOT: El ile uygulamada araç boya koruma aşamaları genel olarak bu şekildedir.

Meguiar’s Polisaj Makinesi İle Uygulamayla Boya Koruması

Bu uygulama genel olarak TheBestCarCare bayilerinde Meguiar’s ekipmanları ile yapılmaktadır. Ancak kişisel hobiniz ve ilginiz var ise, örneğin bir polisaj makinesi de aldıysanız, Meguiar’s araç boya koruma işlemini rahatlıkla uygulayabilirsiniz.

Özellikle metropollerde yoğun iş temposu vb faktörler nedeniyle, boya koruma işlemi için zaman ayıramayan kullanıcılar için, TheBestCarCare Meguiar’s Yetkili Uygulama Merkezleri, hızlı ve güvenilir hizmet sunmaktadır. Ancak bazen araç bakımı ile birlikte araç boya koruma işlemleri, hobiden öte tutku haline dönüşebilmektedir. İşte bunun için, videolarımızı izleyerek amatör bir Meguiar’s uygulayıcısı da olabilirsiniz. Avuçlarınızın arasına, 120 yıl + 1 tecrübeyi alarak muhteşem değişimi deneyimlemeye hazır mısınız? Meguiar’s ile araç boya koruma uygulamalarında muhteşem kazanımlar, sizleri bekliyor!

Araç Boya Koruması Hakkında… Araç Boya Koruma Nedir?

Araç boya korumasında dünyanın en ileri teknolojisini kullanan ve tecrübeli markası Meguiar’s, 120 yıllık deneyim ve kazanımlarını ürünlerine ve uygulama tekniklerine yansıtarak çığır açtı. Meguiar’s, aracınıza kazandırabileceğiniz en iyi ve öncü boya koruma markasıyken beraberinde getirdiği olanaklar ile araç boya koruma uygulamaları, artık çok daha hızlı, pratik, güçlü ve kalıcı!

Meguiar’s araç boya koruma uygulamaları ile yüzeye koruma özelliği ile birlikte diğer faydaları da kazandırabilirsiniz. Ayrıca Meguiar’s kimyagerlerinin ürünlerini araç yüzeyine, rengine ve niteliklerine göre çeşit çeşit üretmiş olması da, boya koruma uygulamalarında devrim yaratan en önemli kazanımlardan biridir. Türkiye’de araç boya koruma uygulamaları, TheBestCarCare Meguiar’s Yetkili Uygulama Bayilerinde uygulanmakta, beraberinde ürün çeşitliliği ile internet üzerinden sipariş verilerek kişisel uygulamalar da gerçekleştirilebilmektedir.

Özellikle araç boya koruma uygulamalarında ürünün boyalı yüzey  ile uyumlu olması ayrıca önemlidir. Kullanacağınız en pahalı ürün eğer doğru yüzeye uygulanmıyor ise, beklenen etkiyi veremeyecektir. Hem paranız ve eforunuz boşa gidecek hem de moraliniz bozulacaktır ya da beklenen performansı tam olarak alamayabilirsiniz. Hatta, uyumsuz ürün nedeniyle zamanla araç yüzeyi bile bozulabilir, deforme olabilir.

Yine istisnalar hariç yüzeye araç boya koruma ürünlerini bol bol çok dökmeniz, yani israf; Meguiar’s ile birlikte ortadan kalkmaktadır. Çünkü Meguiar’s, az ürün ile maksimum fayda içeriğiyle, tasarruf zeminiyle üretilmiştir. Meguiar’s ile en yüksek performansı, en uygun bütçe ile sağlayabilirsiniz.

Araç Boya Koruma Cilası – TheBestCarCare / Meguiar’s

Cila, araç boya korumasında en önemli ve ana aşamadır. Geleneksel yöntemlerin oldukça geride kaldığı günümüzde boyalı yüzeye cila aracılığı ile koruma etkisi, 120 yıllık bilgi birikiminin yansıtıldığı Meguiar’s ürünleri ile sağlanmaktadır.

Meguiar’s cilaları katı, sıvı ve sprey olmak üzere üç ayrı formda araç boyalı yüzeyine etki etmektedir.

Araç Boya Koruma Cilası Hakkında

Cila, araç boya koruma uygulamalarının temelini oluşturur. Boyalı yüzeyde dış etkenlere karşı bir koruma duvarı, bariyer, katman oluşturma çalışması, cila ile sağlanır. İkinci bir tabakaya dönüşen cila, dış etkenlere karşı göğüs gererek, gerçek boyalı yüzeyin deforme olmasını engeller. Bu uygulama en etkili olarak, 120 yıllık köklü tecrübesiyle alanında dünya lideri Meguiar’s ile sağlanır.

Araç Boya Koruma Malzemeleri Nelerdir? Hangi Ürünler Kullanılır?

Kullandığınız ürün, aracınızı tanıyor mu? Ya da ürün, aracınız ile dost mu? Bir asrı aşkın süredir kullanıcılarının deneyimleri ve beklentilerini yorumlayan Meguiar’s kimyagerleri, 120 yıllık tecrübeyi Meguiar’s şişe ve kutularına sığdırdı.

Meguiar’s ile sağlanabilen dünyanın en etkili ve güzel araç boya koruma uygulaması; klasik seri, gold class, nxt generation ve ultimate olmak üzere dört ana başlıktan oluşmaktadır. Dört ayrı uygulamada kullanılan ürünler ise şöyle;

Meguiar’s Klasik Seri

 • Cleaner Wax Temizleyici ve Koruyucu Sıvı Wax
 • White Wax
 • Black Wax

Meguiar’s Gold Class

 • Gold Class Clear Coat Liquit Wax Boya Koruyucu Sıvı Wax

Meguiar’s Nxt Generation

 • NXT Generation Tech Wax 2.0 Boya Koruyucu Sıvı Wax
 • NXT Generation Tech Wax 2.0 Boya Koruyucu Katı Wax

Meguiar’s Ultimate

 • Ultimate Liquid Wax Su Tutmayan Boya Koruyucu Sıvı Wax
 • Ultimate Paste Wax Su Tutmayan Boya Koruyucu Katı Wax
 • Ultimate Quik Wax Hızlı Sprey Wax

Araç Boya Koruma Faydaları Nelerdir? Ne İşe Yarar?

Araç Boya Koruma işlemi, aracın üzerine kimyasallar ile kazandırılan; dış etkenlere karşı yüzeyin güçlülüğünü sağlayan sektörünün en güçlü, tecrübeli, deneyimli ve etkili uygulamasıdır.

Meguiar’s araç boya koruma işlemi, aracınızın en iyi dostudur. Yüzeyde oluşturduğu koruyucu tabaka ile birlikte Meguiar’s ürünleri hem derin yansıma, parlaklık, göz alıcı ayna etkisi gibi pozitif kazanımları estetik olarak sağlarken, aynı zamanda da aracınızın dış etkenlere karşı korunmasını sağlayarak cebinizi de korur. TheBestCarCare Meguiar’s Yetkili Uygulama Merkezleri, en büyük tecrübe ve deneyimlerin aktarıldığı etkili araç boya koruma uygulama merkezleridir.  

Araç Boya koruma uygulamalarında Meguiar’s faydaları, kişisel ya da bayide uygulama olmak üzere araçlara en iyi etkiyi sağlayan sonuçları beraberinde getirir. TheBestCarCare olarak; Meguiar’s boya koruma işlemleri faydalarının bir kısmını şu şekilde aktarabiliriz;

 • Derin yansıma etkisi
 • Parlaklık Etkisi
 • Ayna etkisi
 • Zamanla oluşan korozyon ve boya dökülmelerinin engellenmesi
 • Araç yıkama sıklığını ve ihtiyacını azaltması
 • Çizik ve harelerin giderilmesi
 • Genel uygulamalarda olduğu gibi boya korumada da ürün ve uygulama çeşitliliği ile ister dakikalar içinde kişisel olarak, ister TheBestCarCare Meguiar’s Yetkili Uygulama Merkezlerinin profesyonel ekibi ile derin etkiyle uygulanabilme özelliği
 • El ya da makine ile uygulanabilme seçenekleri
 • Açık renkli araçlarda dış etkenlerden dolayı boyalı yüzeyde sararma meydana gelebilirken Meguiar’s boya koruma ürünleri ile yüzeyde oluşan ikinci bir koruyucu katman, bu sorunu da ortadan kaldırır
 • Yüzeyde ikinci bir katman oluşturarak çizikler, asit zedelenmeleri, oksitlenme gibi sorunların önüne geçmesi, ortadan kaldırılması
 • En az ürün ile en yüksek performansı sağlayarak tasarrufu beraberinde getirmesi
 • Hidrofobik Polimer Teknolojisi (su ve kirleri iterek uzaklaştırma) haftalarca, aylarca süren dış etkenlere karşı koruma özelliği
 • Ürünlerin, 120 yıllık tecrübe ve deneyimlerin, müşteri beklentilerinin sonucu üretilmesi, deneyimli kimyagerlerin onay ve uygulamalarından geçmiş olması

Araç Boya Koruma Uygulaması Hakkında

Gelişen dünya koşulları ile birlikte araçların trafikte seyir süresi, her yıl daha da artmaktadır. Onlarca yıl önce “ulaşılamaz” olarak görülen yüzlerce, binlerce kilometrelik yolların günümüzde sadece birkaç saat kadar yakın olması ve özellikle ticari etkenler, araç kullanımını sürekli arttırmaktadır.

Bu nedenle araç yüzeyleri, çok daha fazla dış etkenlere maruz kalmaktadır. Bu süreçte Meguiar’s ile katı, sıvı ya da sprey olarak üç türlü etki ile cila gücü, boyalı yüzeye kazandırılır. TheBestCarCare bayilerinin eğitimli ve tecrübeli personelleri, özellikle araç boya koruma uygulamaları için etkili niteliklere sahiptir. Çünkü araç boya koruma, “araç bakım, temizlik ve koruma” başlığında en önemli aşamalardan biridir.

Araç Boya Koruma Süresi Ne Kadar? Araç Boya Koruma Uygulaması Ne Kadar Süre Korur?

Meguiar’s ile araç boya koruma süresinde kullanıcılar, şu avantajlar ile ciddi kazanım elde etmektedir;

 • Her Meguiar’s araç boya koruma ürünü, 120 Yıl + Ürün Koruma Süresi ile etki eder.
 • Her Meguiar’s araç boya koruma ürünü, ilk kullanımdan sonra orijinalliğini koruyacak kadar güçlü içerikler ile üretilmiştir
 • Her Meguiar’s ürünü, aracın yüzeyi ve özellikleri ile uyumludur
 • Her uygulanan Meguiar’s araç boya koruma ürünü, altındaki ana tabakanın da ömrünü arttırdığı için çift yönlü etki eder

Aracın mevcut fiziki durumu, dış etkenlerin yoğunluğu ve uygulama sonrası araç kullanma süresi gibi faktörler ürünün performans süresinde etkileyici rol oynamakla birlikte Meguiar’s kimyagerleri, değişen dünya koşullarına ve kullanıcılarının beklentilerine göre inove ettiği ürünleriyle yüksek memnuniyet oranını yakalamıştır.

Ortalama ve yaklaşık değerlerde Meguiar’s boya koruma ürünlerinin performansı şu şekildedir;

Gold Class Liquid Wax: 2 aya kadar

Ultimate Quik Wax: 2 aya kadar

Ultimate Liquid Wax: 3 aya kadar

Nxt Tech Wax 2.0 : 2 aya kadar

Cleaner Wax: 1 aya kadar

White Wax : 1 aya kadar

Black Wax: 1 aya kadar

Araç Boya Koruma Fiyatları?

Araç boya koruma uygulamalarında Meguiar’s 2021 yılı ikinci yarısı için güncel fiyatlandırma şu şekildedir;

 • Otomobil   : 1.000 TL
 • Jeep            : 1.250 TL
 • XL Araçlar  : 1.500 TL

NOT: İlgili fiyatlar, Meguiar’s firması tarafından güncellenmeye açıktır.

Bir cevap yazın