Oto Boya Koruma Nasıl Yapılır?

Oto Boya Koruma Nasıl Yapılır

Oto Boyasını Korumak İçin Ne Yapmalıyız?

Otomobilimiz ya da aracımızın yüzeyi, göze ilk çarpan ve ayrıca motor aksamları gibi önemli bölgelere koruma kalkanı da sağlayan aracın en önemli bölümlerindendir. Bu nedenle “aracım için nereden başlamalıyım” dediğinizde Meguiar’s, bir asrı aşan deneyimlerinin kapılarını sizlere aralıyor.

Bir sonraki altbaşlığımızda devamını okuyacağınız üzere; Boyalı araç yüzeyine, kimyasallar aracılığı ile dış etkenlere karşı koruma kalkanı, “bariyer” etkisi kazandıran taba oluşturma çalışmasına “oto boya koruma” denir. 120 yıllık sektörel deneyimi ile Meguiar’s aracılığı ile kült hale gelen terimlerden “oto boya koruma” aracın estetiği ve sağlığı için en önemli uygulamalardan biridir.

Oto boya koruma uygulamaları, 120 yılın tecrübe ve deneyimi ile en etkili olarak Meguiar’s ile yapılabilmektedir ve Türkiye’de, TheBestCarCare aracılığıyla en başarılı oto koruma uygulamalarına bireysel ya da bayi deneyimi ile ulaşılabilmektedir.

Meguiar’s ürün ve teknikleriyle en kolay, pratik ve etkili araç boya koruma etkisi sağlanır. Meguiar’s Oto Boya Koruma Ürünleri, elle ve polisaj makinesi gibi araçlarla olmak üzere iki çeşit uygulanabilir. Ürünler kendi içerisinde sıvı, katı ve sprey olarak da üçe ayrılırken tüm uygulamalar, kendi içerisinde muhteşem ve derin etkiye sahiptir.

Meguiar’s Boya Koruma Ürün Tavsiye başlığımızın ayrıntılarında olduğu üzere Meguiar’s ürünlerimiz, çeşitlerine göre kullanım özelliklerine sahiptir. Sıvı ve katı wax’larımız ister elle, ister polisaj makinesi ile yüzeye uygulanabilir. Sprey boya koruma ürünlerini ise araç yüzeyine sıkıp elle işlem yapmak, yeterlidir.

Aracınızda geniş kapsamlı ve aylar süren uzun bir etki istiyorsanız, TheBestCarCare’nin Meguiar’s bayilerinde eğitimli ekipler tarafından titiz bir çalışma ile boya koruma uygulatabilirsiniz. Ancak “ben kısa sürede belirli bir etkiyi hızla kendim sağlamak istiyorum” tercihini seçerseniz, kişisel olarak uygulama imkanı olan hızlı wax’ları satın alabilirsiniz.

Genel olarak Meguiar’s müdavimleri, kişisel kullanım faydaları ile birlikte bayi deneyiminin ayrıcalıklarını da araçlarına kazandırmayı tercih etmektedir. 

Meguiar’s El ile Uygulamayla Oto Boya Koruması

 • Ürün, oto boya koruma için Meguiar’s uygulama pedinin üzerine az miktarda dökülür
 • Dairesel hareketlerle boyalı yüzeye eşit miktarda yayılır. (Ürüne göre her bölgede 4-6 kez dairesel hareket yapmanız yeterlidir)
 • Bu işleme, otonun tüm boyalı yüzeyine yayılana kadar devam edilir
 • Ürünün çeşidine ve kullanım özelliklerine göre bazen kurulama gerektirir, bazen ise gerektirmeyebilir

NOT: El ile uygulamada oto boya koruma aşamaları genel olarak bu şekildedir.

Meguiar’s Polisaj Makinesi İle Uygulamayla Oto Boya Koruması

Polisaj makinesi ile uygulama, TheBestCarCare bayilerinde Meguiar’s ekipmanları ile yapılmaktadır. Ancak kişisel hobiniz ve ilginiz var ise, örneğin bir polisaj makinesi de aldıysanız, Meguiar’s araç boya koruma işlemini rahatlıkla uygulayabilirsiniz.

Özellikle metropollerde yoğun iş temposu vb faktörler nedeniyle oto boya koruma işlemi için zaman ayıramayan kullanıcılar için TheBestCarCare bayileri, hızlı ve güvenilir hizmet sunmaktadır.

Yine bazen araç bakımı ile birlikte araç boya koruma işlemleri, hobiden öte tutku haline dönüşebilmektedir. İşte bunun için, videolarımızı izleyerek bir Meguiar’s uygulayıcısı da olabilirsiniz. Avuçlarınızın arasına, 120 yıl + 1 tecrübeyi alarak muhteşem değişimi deneyimlemeye hazır mısınız? Meguiar’s ile oto boya koruma uygulamalarında muhteşem kazanımlar, sizleri bekliyor!

Oto Boya Koruma Nedir? Hakkında?

Dünyanın en iyi ve tecrübeli oto boya koruma markası Meguiar’s tarafından Türkiye’de TheBestCarCare tarafından uygulanan oto boya koruması, artık çok daha hızlı, pratik, güçlü ve kalıcı.

Meguiar’s oto boya koruma uygulamaları ile yüzeye koruma özelliği ile birlikte diğer faydaları da kazandırabilirsiniz. Beraberinde Meguiar’s kimyagerlerinin ürünlerini araç yüzeyine, rengine ve niteliklerine göre çeşit çeşit üretmiş olması da, boya koruma uygulamalarında devrim yaratan en önemli kazanımlardan biridir. Türkiye’de oto boya koruma uygulamaları, TheBestCarCare’nin Meguiar’s bayilerinde uygulanmakta, beraberinde ürün çeşitliliği ile internet üzerinden sipariş verilerek kişisel uygulamalar da gerçekleştirilebilmektedir.

Oto boya koruma uygulamalarında ürünün boyalı yüzey ile uyumlu olması ayrıca önemlidir. Kullanacağınız en pahalı ürün eğer doğru yüzeye uygulanmıyor ise, beklenen etkiyi veremeyecektir. Hem paranız ve efor, hem de moraliniz bozulacaktır, ya da beklenen performansı tam olarak alamayabilirsiniz. Hatta, uyumsuz ürün nedeniyle zamanla araç yüzeyi bile bozulabilir, deforme olabilir.

İsrafın Önüne Geçen Tasarruflu Marka, Meguiar’s – TheBestCarCare

Yine istisnalar hariç yüzeye oto boya koruma ürünlerini bol bol çok dökmeniz, yani israf; Meguiar’s ile birlikte ortadan kalkmaktadır. Çünkü Meguiar’s, az ürün ile maksimum fayda içeriğiyle, tasarruf zeminiyle üretilmiştir. Meguiar’s ile en yüksek performansı, en uygun bütçe ile sağlayabilirsiniz.

Oto Boya Koruma Cilası ve Ürünleri Nelerdir?

Oto boya koruma uygulasında kullandığınız ürün, aracınızı tanıyor mu? Ya da ürün, aracınız ile dost mu? Bir asrı aşkın süredir kullanıcılarının deneyimleri ve beklentilerini yorumlayan Meguiar’s kimyagerleri, 120 yıllık tecrübeyi Meguiar’s şişe ve kutularına sığdırdı.

Meguiar’s ile sağlanabilen dünyanın en etkili ve güzel araç boya koruma uygulaması; klasik seri, gold class, ntx generation ve ultimate olmak üzere dört ana başlıktan oluşmaktadır. Dört ayrı uygulamada kullanılan ürünler ise şöyle;

Meguiar’s Klasik Seri

 • Cleaner Wax Temizleyici ve Koruyucu Sıvı Wax
 • White Wax
 • Black Wax

Meguiar’s Gold Class

 • Gold Class Clear Coat Liquit Wax Boya Koruyucu Sıvı Wax

Meguiar’s Ntx Generation

 • NXT Generation Tech Wax 2.0 Boya Koruyucu Sıvı Wax
 • NXT Generation Tech Wax 2.0 Boya Koruyucu Katı Wax

Meguiar’s Ultimate

 • Ultimate Liquid Wax Su Tutmayan Boya Koruyucu Sıvı Wax
 • Ultimate Paste Wax Su Tutmayan Boya Koruyucu Katı Wax
 • Ultimate Quik Wax Hızlı Sprey Wax

En İyi Oto Boya Koruma Markası Nedir? TheBestCarCare – Meguiar’s

Blog yazımızın ve sayfalarımızda yer alan diğer metinlerimizin ayrıntıları, “en iyi oto boya markası nedir” sorusunun yanıtını oluşturmaktadır. Kısacası 120 yıllık tecrübe, deneyim, kazanım ve kullanıcı etkileşimleri ile ortaya çıkan ultra ürünler, sizleri Meguiar’s cevabına taşıyacaktır.

Sİ02 teknolojisinden hidrofobik özelliklerine ürünlerin tamamında üst seviye etki, ilk uygulamada fark edilebilmektedir.

Türkiye’de dünyanın en iyi oto boya koruma uygulaması kazanımlarını, TheBestCarCare tarafından verilen Meguiar’s bayilikleri sağlamaktadır.

Oto Boya Koruma Malzemeleri Nelerdir? Hangi Ürünler Kullanılır?

Maksimum ve uzun performanslı etki için Meguiars ürünleri kullanılır. “Oto Boya Koruma Cilası ve Ürünleri Nelerdir” başlığımızda da yer aldığı üzere Meguiar’s ürünlerimizin bir kısmı şöyle;

 • Cleaner Wax Temizleyici ve Koruyucu Sıvı Wax
 • White Wax
 • Black Wax
 • Gold Class Clear Coat Liquit Wax Boya Koruyucu Sıvı Wax
 • NXT Generation Tech Wax 2.0 Boya Koruyucu Sıvı Wax
 • NXT Generation Tech Wax 2.0 Boya Koruyucu Katı Wax
 • Ultimate Liquid Wax Su Tutmayan Boya Koruyucu Sıvı Wax
 • Ultimate Paste Wax Su Tutmayan Boya Koruyucu Katı Wax
 • Ultimate Quik Wax Hızlı Sprey Wax

Oto Boya Koruma Faydaları Nelerdir? Neden Meguiar’s, Oto Boya Korumasında Zirvede?

Meguiar’s kimyagerleri, tüm buluş ve üretimlerinde 120 yıllık tecrübe ve kazanımları ile kullanıcı beklentilerini, beraberinde günümüz koşullarının gereksinimlerini harmanlamıştır.

Bir anlamda TheBestCarCare’in Meguiar’s bayilerinde aracınıza uygulama yaptırdığınızda ya da bireysel olarak Meguiar’s ürünleri kullandığınızda uygulamaya güveninizin tam olduğunu kesinlikle hissedeceksiniz. Çünkü ürün aracınıza sadece kendisini uygulamıyor, aracınızı tanıyor!

Oto Boya Koruma işlemi, aracın üzerine kimyasallar ile kazandırılan; dış etkenlere karşı yüzeyin güçlülüğünü sağlayan sektörünün en güçlü, tecrübeli, deneyimli ve etkili uygulamasıdır.

Meguiar’s oto boya koruma işlemi, aracınızın en iyi dostudur. Yüzeyde oluşturduğu koruyucu tabaka ile birlikte Meguiar’s ürünleri hem derin yansıma, parlaklık, göz alıcı ayna etkisi gibi pozitif kazanımları estetik olarak sağlarken aynı zamanda da aracınızın dış etkenlere karşı korunmasını sağlayarak cebinizi de korur. TheBestCarCare bayileri, en büyük tecrübe ve deneyimlerin aktarıldığı etkili araç boya koruma uygulama merkezleridir. 

Oto Boya koruma uygulamalarında Meguiar’s faydaları, kişisel ya da bayide uygulama olmak üzere araçlara en iyi etkiyi sağlayan sonuçları beraberinde getirir. TheBestCarCare olarak; Meguiar’s oto boya koruma işlemleri faydalarının bir kısmını şu şekilde aktarabiliriz;

 • Zamanla oluşan korozyon ve boya dökülmelerinin engellenmesi
 • Araç yıkama sıklığını ve ihtiyacını azaltması
 • Çizik ve harelerin giderilmesi
 • Derin yansıma etkisi
 • Parlaklık Etkisi
 • Ayna etkisi
 • Genel uygulamalarda olduğu gibi boya korumada da ürün ve uygulama çeşitliliği ile ister dakikalar içinde kişisel olarak, isterse de TheBestCarCare bayilerinin profesyonel ekibi ile derin etkiyle uygulanabilme özelliği
 • Yüzeyde ikinci bir katman oluşturarak çizikler, asit zedelenmeleri, oksitlenme gibi sorunların önüne geçmesi, ortadan kaldırılması
 • En az ürün ile en yüksek performansı sağlayarak tasarrufu beraberinde getirmesi
 • Hidrofobik Polimer Teknolojisi (su ve kirleri iterek uzaklaştırma) haftalarca, aylarca süren dış etkenlere karşı koruma özelliği
 • Ürünlerin, 120 yıllık tecrübe ve deneyimlerin, müşteri beklentilerinin sonucu üretilmesi, deneyimli kimyagerlerin onay ve uygulamalarından geçmiş olması
 • El ya da makine ile uygulanabilme seçenekleri
 • Açık renkli araçlarda dış etkenlerden dolayı boyalı yüzeyde sararma meydana gelebilirken Meguiar’s boya koruma ürünleri le yüzeyde oluşan ikinci bir koruyucu katman, bu sorunu da ortadan kaldırır

Oto Boya Koruma Cilası – TheBestCarCare / Meguiar’s

 • Oto boya korumasında cila, en önemli ve ana aşamadır. Geleneksel yöntemlerin oldukça geride kaldığı günümüzde boyalı yüzeye cila aracılığı ile koruma etkisi, 120 yıllık bilgi birikiminin yansıtıldığı Meguiar’s ürünleri ile sağlanmaktadır.
 • Meguiar’s cilaları katı, sıvı ve sprey olmak üzere üç ayrı formda araç boyalı yüzeyine etki etmektedir. Katı, sıvı ve sprey uygulamaların tamamı, yüzeye en yüksek derecede etki edecek formda hazırlanmıştır. 

Bir cevap yazın