Oto Boya Koruma Süresi Ne Kadar?

Oto Boya Koruma Süresi Ne Kadar

Oto Boya Koruma Uygulaması Ne Kadar Süre Korur?

Oto boya korumasında Meguiar’s ile şu kazanımlar elde etmektedir;

 • Meguiar’s oto boya koruma ürünü, 120 Yıl + Ürün Koruma Süresi ile etki eder.
 • Meguiar’s oto boya koruma ürünü, ilk kullanımdan sonra orijinalliğini koruyacak kadar güçlü içerikler ile üretilmiştir
 • Meguiar’s ürünü, aracın yüzeyi ve özellikleri ile uyumludur
 • uygulanan Meguiar’s araç boya koruma ürünü, altındaki ana tabakanın da ömrünü arttırdığı için çift yönlü etki eder

Aracın mevcut fiziki durumu, dış etkenlerin yoğunluğu ve uygulama sonrası araç kullanma süresi gibi faktörler ürünün performans süresinde etkileyici rol oynamakla birlikte Meguiar’s kimyagerleri, değişen dünya koşullarına ve kullanıcılarının beklentilerine göre inove ettiği ürünleriyle yüksek memnuniyet oranını yakalamıştır.

Ortalama ve yaklaşık değerlerde Meguiar’s boya koruma ürünlerinin performansı şu şekildedir;

Gold Class Liquid Wax: 2 aya kadar

Ultimate Quik Wax: 2 aya kadar

Ultimate Liquid Wax: 3 aya kadar

Nxt Tech Wax 2.0 : 2 aya kadar

Cleaner Wax: 1 aya kadar

White Wax : 1 aya kadar

Black Wax: 1 aya kadar

Oto Boya Koruma Ne İşe Yarar?

İnsan cildinin hava değişimlerine verdiği tepkiyi bilirsiniz. İşte araç yüzeyleri de insan gibi, dış etkenlerden ciddi derecede etkilenir. Kullanıcı bunu ilk zamanlarda fark etmese de, oto boya koruması uygulanmış araç ile korumasız araç arasındaki farkı, mutlaka zamanla deneyimleyecektir.

Meguiar’s oto boya koruma, aracınıza 120 + 1 yıllık deneyim ve tecrübe kalkanı oluşturur. Şu yönde katkı sağlar;

 • Seyir halinde yoldan araç yüzeyine sıçrayan çamur, mikro taşlar, petro-kimya maddeleri vb materyallerin araç yüzeyine zarar vermesini engeller
 • Yağışlar ile birlikte yüzeye vuran su zerrelerini hidrofobik özelliği ile iterek dış etken temaslarını minimuma indirir
 • Kuş pisliklerinin yüzeye tutunmasını ve zarar vermesini engeller. Ayrıca çok daha kolay temizlenebilir hale getirilmesini sağlar
 • Çiziklerin oluşması önemli ölçüde engellenir
 • UV güneş ışınlarının yüzeyde boyaya ve parlaklığa zarar vermesi engellenir
 • Yıkamaların ardından yüzeyde kalabilecek deterjan vb kalıntıların önüne geçer. Ayrıca yıkama işlemlerinde Meguiar’s ürünleri kullanıyorsanız, bu sorun direkt ortadan kalkmış olur. Beraberinde Meguiar’s, yıkama işlemlerinde bile araca seramik koruma etkisi sağlayan ürünleri sektörüne kazandırmıştır
 • Koruma özelliği ile, oluşması muhtemel sorunları engelleyerek hem kullanıcının cüzdanına, hem de zaman tasarrufuna katkıda bulunur
 • Meguiar’s oto boya koruma, 120 yıllık tecrübenin beraberinde getirdiği nitelikler ile dünyanın en tecrübeli ve en etkili boya koruma markası kazanımlarını araca uygular
 • Ayrıca TheBestCarCare’in deneyimli ve tecrübeli ekipleri, araç yüzeyindeki tüm boya koruma uygulamalarını aşkla, sevgiyle, titizlikle yerine getirir. Çünkü her Meguiar’s kullanıcı bir “müşteri” değil, 120 yıllık ailenin bir parçasıdır

Oto Boya Koruma Araca Zarar Verir mi?

Oto boya koruma uygulamasının tecrübeli, güvenilir ve bu yönde eğitimli personeller tarafından yapılması önemlidir. TheBestCarCare, verdiği Meguiar’s bayilikleri ile bu yönde bayi açmayı planlayan yatırımcısına – işletmecisine, hem de ürünleri bireysel olarak kendi imkanları ile uygulayan kullanıcılarına avantajlar sunmaktadır. 

Oto Boya Koruma Yaptırmak Gerekli mi?

Bu sorunun yanıtı kesinlikle evet. Çünkü araçlar da, dış etkenlere maruz kalan tüm nesneler gibi korunmaya gerek duyarlar.

Oto Boya Koruması Seramik Kaplama Hakkında

“Seramik Kaplama” terimi, Meguiar’s ile birlikte kalıplaşmıştır. Kısaca seramik kaplama, boyalı yüzeyin deforme olması, aşınması, soyulması, çatlaması, çizilmesi vb olumsuzluklara karşı araç yüzeyine kazandırılan; cam – parlama ve şeffaflık etkisi oluşturan bir uygulamadır.

Dünyada seramik kaplamanın öncüsü olan Meguiar’s özellikle bu alanda ciddi çalışmalar yapmış, kimyagerleri sektöründe çığırlar açmıştır. Türkiye’de en etkili seramik kaplama ile oto boya koruma uygulamaları, TheBestCarCare bayileri tarafından sağlanmaktadır.

Oto Boya Koruma Uygulaması İçin Ne Yapmalıyız?

Şüphesiz ürün faydalarını en iyi Meguiar’s müdavimleri bilmektedir. Beraberinde henüz bu ayrıcalığı yaşamamış kullanıcıların etkili, tasarruflu, başarılı ve uzun ömürlü oto boya koruma uygulaması için Meguiar’s markası ile tanışmaları ve ilk deneyimi araçlarına kazandırmaları, “oto boya koruma uygulaması için ne yapmalıyız” başlığı için en doğru ilk adımdır.

Oto Boya Koruma Sonrası Araba Yıkanır mı?

Meguiar’s ile birlikte “oto boya koruma sonrası araba yıkanır mı” sorusunun yanıtı kesinlikle evettir. Ancak, uygulama esnasında ve sonrasında ürün kullanım detaylarındaki ayrıntılara dikkat etmeli ve belirtilen sürelerin geçmesi gerekmektedir.

Meguiar’s, yıkama şampuanları ve yüzey temizleyicileri ile oto boya koruma uygulamalarını korur. Hatta korumak bir yana, ömrünü uzatır ve destekler. Çünkü ürünler, birbirine entegredir.

Meguiar’s kimyagerleri, tüm branşlardaki üretimlerini birbirini destekleyen içerikte gerçekleştirmiştir. Bu çalışma öyle bir noktaya gelmiştir ki, Meguiar’s ile birlikte aracınızı yıkarken aynı zamanda seramik kaplama ile oto boya koruma etkisi bile kazandırabilirsiniz.

Oto Boya Koruma Cilası Hakkında

Cila, oto boya koruma uygulamalarının temelini oluşturur. Boyalı yüzeyde dış etkenlere karşı bir koruma duvarı, bariyer, katman oluşturma çalışması, cila ile sağlanır.

İkinci bir tabakaya dönüşen cila, dış etkenlere karşı göğüs gererek gerçek boyalı yüzeyin deforme olmasını engeller. Bu uygulama en etkili olarak, 120 yıllık köklü tecrübesiyle alanında dünya lideri Meguiar’s ile sağlanır.

Oto Boya Koruma Uygulaması Hakkında

Gelişen dünya koşulları ile birlikte araçların trafikte seyir süresi, her yıl daha da artmaktadır. Onlarca yıl önce “ulaşılamaz” olarak görülen yüzlerce, binlerce kilometrelik yolların günümüzde sadece birkaç saat kadar yakın olması ve özellikle ticari etkenler, araç kullanımını sürekli arttırmaktadır.

Bu nedenle araç yüzeyleri, çok daha fazla dış etkenlere maruz kalmaktadır. Bu süreçte Meguiar’s ile katı, sıvı ya da sprey olarak üç türlü etki ile cila gücü, boyalı yüzeye kazandırılır. TheBestCarCare bayilerinin eğitimli ve tecrübeli personelleri, özellikle araç boya koruma uygulamaları için etkili niteliklere sahiptir. Çünkü araç boya koruma, “araç bakım, temizlik ve koruma” başlığında en önemli aşamalardan biridir.

Oto Boya Koruma Fiyatları?

Araç boya koruma uygulamalarında Meguiar’s 2021 yılı ikinci yarısı için güncel fiyatlandırma şu şekildedir;

 • Otomobil   : 1.000 TL
 • Jeep            : 1.250 TL
 • XL Araçlar  : 1.500 TL

NOT: İlgili fiyatlar, Meguiar’s firması tarafından güncellenmeye açıktır.

Bir cevap yazın