Meguiar’s Boya Koruma Nedir?

Meguiar's Boya Koruma Nedir

Dünyanın en ileri teknoloji ve tecrübeli boya koruma markası Meguiar’s, 120 yıllık deneyim ve kazanımlarını ürünlerine ve uygulama tekniklerine yansıttı. Meguiar’s, aracınıza kazandırabileceğiniz en iyi ve öncü boya koruma markasıdır. Bir asrı aşkın sürede ürünleri ve teknikleri imitasyon edilmeye çalışılan Meguiar’s, günümüzde “taklitler aslını yaşatır” sözünün beraberinde getirdiği sorumluluklarını yerine getirmeye devam ediyor.

Meguiar’s boya koruma işlemi, aracın üzerine kimyasallar ile kazandırılan, dış etkenlere karşı yüzeyin güçlülüğünü sağlayan en etkili uygulamadır.

Meguiar’s boya koruma uygulamaları ile aracınıza koruma özelliği ile birlikte diğer faydaları da kazandırabilirsiniz. Ayrıca Meguiar’s kimyagerlerinin ürünlerini araç yüzeyine, rengine ve niteliklerine göre çeşit çeşit üretmiş olması da, boya koruma uygulamalarında çığır açan en önemli kazanımlardan biridir.

Özellikle boya koruma uygulamalarında ürünün araç ile uyumlu olması ayrıca önemlidir. Kullanacağınız en pahalı ürün eğer doğru yüzeye uygulanmıyor ise, beklenen etkiyi veremeyecektir. Hem paranız ve efor, hem de moraliniz bozulacaktır, ya da beklenen performansı tam olarak alamayabilirsiniz. Hatta, uyumsuz ürün nedeniyle zamanla araç yüzeyi bile bozulabilir, deforme olabilir.

Yine istisnalar hariç araç yüzeyine boya koruma ürünlerini bol bol çok dökmeniz, yani israf; Meguiar’s ile birlikte ortadan kalkmaktadır. Çünkü Meguiar’s, az ürün ile maksimum fayda içeriğiyle, tasarruf zeminiyle üretilmiştir. Meguiar’s ile en yüksek performansı, en uygun bütçe ile sağlayabilirsiniz.

Meguiar’s Boya Koruma Nasıl Yapılır?

Meguiar’s ürün ve teknikleriyle en kolay, pratik ve etkili boya koruma etkisi sağlanır. Meguiar’s Boya Koruma Ürünleri, elle ve polisaj makinesi gibi araçlarla olmak üzere iki çeşit uygulanabilir. Ürünler kendi içerisinde sıvı, katı ve sprey olarak da üçe ayrılır.

Meguiar’s Boya Koruma Ürün Tavsiye başlığımızın ayrıntılarında olduğu üzere Meguiar’s ürünlerimiz, çeşitlerine göre kullanım özelliklerine sahiptir. Sıvı ve katı wax’larımız ister elle, ister polisaj makinesi ile yüzeye uygulanabilir. Sprey boya koruma ürünlerini ise araç yüzeyine sıkıp elle işlem yapmak, yeterlidir.

Aracınızda geniş kapsamlı ve aylar süren uzun bir etki istiyorsanız, TheBestCarCare’nin Meguiar’s bayilerinde eğitimli ekipler tarafından titiz bir çalışma ile boya koruma uygulatabilirsiniz. Ancak “ben kısa sürede belirli bir etkiyi hızla kendim sağlamak istiyorum” tercihini seçerseniz, kişisel olarak uygulama imkanı olan hızlı wax’ları satın alabilirsiniz.

Meguiar’s El İle Uygulamayla Boya Koruması

 • Meguiar’s uygulama pedinin üzerine az miktarda dökülür
 • Dairesel hareketlerle boyalı yüzeye eşit miktarda yayılır. (Ürüne göre her bölgede 4-6 kez dairesel hareket yapmanız yeterlidir)
 • Bu işleme, tüm yüzeye yayılana kadar devam edilir
 • Ürünün çeşidine ve kullanım özelliklerine göre bazen kurulama gerektirir, bazen ise gerektirmeyebilir

NOT: El ile uygulamada aşamalar genel olarak bu şekildedir.

Meguiar’s Polisaj Makinesi İle Uygulamayla Boya Koruması

Bu uygulama genel olarak TheBestCarCare bayilerinde Meguiar’s ekipmanları ile yapılmaktadır. Ancak kişisel hobiniz ve ilginiz var ise, örneğin bir polisaj makinesi de aldıysanız, Meguiar’s boya koruma işlemini rahatlıkla uygulayabilirsiniz.

Özellikle metropollerde yoğun iş temposu vb faktörler nedeniyle boya koruma işlemi için zaman ayıramayan kullanıcılar için TheBestCarCare bayileri, hızlı ve güvenilir hizmet sunmaktadır. Ancak bazen araç bakımı ile birlikte boya koruma işlemleri, hobiden öte tutku haline dönülebilmektedir. İşte bunun için, videolarımızı izleyerek bir Meguiar’s uygulayıcısı da olabilirsiniz. Avuçlarınızın arasına, 120 yıl + 1 tecrübeyi alarak muhteşem değişimi deneyimlemeye hazır mısınız?

Meguiar’s Boya Koruma Ne İşe Yarar? Meguiar’s Faydaları Nelerdir?

Meguiar’s Oto Boya koruma işlemi, aracın üzerine kimyasallar ile kazandırılan; dış etkenlere karşı yüzeyin güçlülüğünü sağlayan sektörünün en güçlü, tecrübeli, deneyimli ve etkili uygulamasıdır.

Meguiar’s boya koruma işlemi, aracınızın en iyi dostudur. Yüzeyde oluşturduğu koruyucu tabaka ile birlikte Meguiar’s ürünleri hem derin yansıma, parlaklık, göz alıcı ayna etkisi gibi pozitif kazanımları estetik olarak sağlarken aynı zamanda da aracınızın dış etkenlere karşı korunmasını sağlayarak cebinizi de korur.

Boya koruma uygulamalarında Meguiar’s faydaları, kişisel ya da bayide uygulama olmak üzere araçlara en iyi etkiyi sağlayan sonuçları beraberinde getirir. TheBestCarCare olarak; Meguiar’s boya koruma işlemleri faydalarının bir kısmını şu şekilde aktarabiliriz;

 • Ayna etkisi
 • Derin yansıma etkisi
 • Parlaklık etkisi
 • Çizik ve harelerin giderilmesi
 • Zamanla oluşan korozyon ve boya dökülmelerinin engellenmesi
 • Araç yıkama sıklığını ve ihtiyacını azaltması
 • Yüzeyde ikinci bir katman oluşturarak çizikler, asit zedelenmeleri, oksitlenme gibi sorunların önüne geçmesi, ortadan kaldırılması
 • Hidrofobik Polimer Teknolojisi (su ve kirleri iterek uzaklaştırma) haftalarca, aylarca süren dış etkenlere karşı koruma özelliği
 • En az ürün ile en yüksek performansı sağlayarak tasarrufu beraberinde getirmesi
 • Genel uygulamalarda olduğu gibi boya korumada da ürün ve uygulama çeşitliliği ile ister dakikalar içinde kişisel olarak, isterse de TheBestCarCare bayilerinin profesyonel ekibi ile derin etkiyle uygulanabilme özelliği
 • Açık renkli araçlarda dış etkenlerden dolayı boyalı yüzeyde sararma meydana gelebilirken Meguiar’s boya koruma ürünleri le yüzeyde oluşan ikinci bir koruyucu katman, bu sorunu da ortadan kaldırır
 • El ya da makine ile uygulanabilme seçenekleri
 • Ürünlerin, 120 yıllık tecrübe ve deneyimlerin, müşteri beklentilerinin sonucu üretilmesi, deneyimli kimyagerlerin onay ve uygulamalarından geçmiş olması

Meguiar’s Boya Korumada Hangi Ürünler Kullanılır?

Meguiar’s ile sağlanabilen dünyanın en etkili ve güzel boya koruma uygulaması; klasik seri, gold class, ntx generation ve ultimate olmak üzere dört ana başlıktan oluşmaktadır. Dört ayrı uygulamada kullanılan ürünler ise şöyle;

Meguiar’s Klasik Seri

 • Cleaner Wax Temizleyici ve Koruyucu Sıvı Wax
 • White Wax
 • Black Wax

Meguiar’s Gold Class

 • Gold Class Clear Coat Liquit Wax Boya Koruyucu Sıvı Wax

Meguiar’s Ntx Generation

 • NXT Generation Tech Wax 2.0 Boya Koruyucu Sıvı Wax
 • NXT Generation Tech Wax 2.0 Boya Koruyucu Katı Wax

Meguiar’s Ultimate

 • Ultimate Liquid Wax Su Tutmayan Boya Koruyucu Sıvı Wax
 • Ultimate Paste Wax Su Tutmayan Boya Koruyucu Katı Wax
 • Ultimate Quik Wax Hızlı Sprey Wax

Meguiar’s Boya Koruma Ürünleri Ne Kadar Süre Korur?

Boya koruma uygulamasının başarısı, koruma süresi ile doğru orantılıdır. Yüksek teknoloji ve 120 yıllık deneyimin gücü ile ortaya çıkan Meguiar’s oto boya koruma ürünleri, en az üründe maksimum koruma sağlar.

Aracın mevcut fiziki durumu, dış etkenlerin yoğunluğu ve uygulama sonrası araç kullanma süresi gibi faktörler ürünün performans süresinde etkileyici rol oynamakla birlikte Meguiar’s kimyagerleri, değişen dünya koşullarına ve kullanıcılarının beklentilerine göre inove ettiği ürünleriyle yüksek memnuniyet oranını yakalamıştır.

Ortalama ve yaklaşık değerlerde Meguiar’s boya koruma ürünlerinin performansı şu şekildedir;

Ultimate Liquid Wax: 3 aya kadar

Gold Class Liquid Wax: 2 aya kadar

Ultimate Ouik Wax: 2 aya kadar

Ntx Tech Wax 2.0 : 2 aya kadar

White Wax: 1 aya kadar

Black Wax: 1 aya kadar

Cleaner Wax: 1 aya kadar

Meguiar’s Boya Koruma Fiyatları?

Meguiar’s boya koruma uygulamalarında 2021 yılı ikinci yarısı için güncel fiyatlandırma şu şekildedir;

 • Otomobil   : 1.000 TL
 • Jeep            : 1.250 TL
 • XL Araçlar  : 1.500 TL

NOT: İlgili fiyatlar, Meguiar’s firması tarafından güncellenmeye açıktır.

Bir cevap yazın