Hibrit Seramik Sıvı Wax Nedir, Nasıl Uygulanır?

Hibrit Seramik Sıvı Wax Nedir, Nasıl Uygulanır

Aracınızın boyasını dış etkenlere karşı mühürlemeye hazır mısınız?

Araç bakım sektöründe en çok kullanılan terimler arasında yer alan wax; vernik gibi yüzeylerde direnci artıran, boyanın korunmasını sağlayan, boyalı yüzeyinde bir koruyucu tabaka, dış etkenlere karşı savunma alanı oluşturan cila ve bunun uygulanmasına verilen isimdir. 120 yıllık mesleki tecrübesi ile sektörünün lideri olmanın getirdiği sorumlulukları günümüze kazandıran Meguiar’s, Si02 (katmanları ile koruma) teknolojisinin gücünü, mucize ürünlerinden biri olan Hibrit Seramik Sıvı Wax’ta da öne çıkardı.

Araçlarda dış etkenlere en çok maruz kalan alanlar, boyalı yüzeyler… Bu nedenle, boyalı yüzeyin üzerinde oluşturulacak bir seramik koruma, günümüz koşullarında ihtiyaçtan da öte adeta zorunluluk haline geldi.

Meguiar’s Hibrit Seramik Sıvı Wax, hızlı ve etkili bir şekilde kolaylıkla araca seramik koruma özelliği kazandırıyor. Aracınızın yeniden doğması için saatlerce beklemenize gerek yok!

İster TheBestCarCare bayilerinde profesyonel ekiplere, isterseniz de bireysel olarak garajınızda, evinizin önünde, işyerinizde, otoparkta, dilediğiniz yerde Hibrit Seramik Sıvı Wax’ı kendiniz, bireysel olarak aracınıza kolayca uygulayabilirsiniz. Unutmayın ki bu, aracınızı güzelleştiren bir makyaj çalışması değil, koruma için etkili ve gerekli bir uygulama!

Hibrit Seramik Sıvı Wax’ın Özellikleri Nelerdir?

Meguiar’s harikası Hibrit Seramik Sıvı Wax’ın özellikleri şöyle;

 • Cila formundadır
 • SiO2 teknolojisine sahiptir
 • Çok kuvvetli boncuklanma etkisine sahiptir
 • Leke bırakmayacak içerikte üretilmiştir
 • Ped ile uygulanır özelliktedir
 • Kullanımı kolaydır
 • Orbital makinenin yanı sıra ped ile de basit ve hızlı bir şekilde uygulanabilir

Hibrit Seramik Sıvı Wax’ın Faydaları Nelerdir?

Aracınız için yepyeni bir dönemi başlatacak Hibrit Seramik Sıvı Wax’ın faydalarının bir kısmı şöyle;

 • Suyun ve beraberinde getirdiği kirlerin, boyalı yüzeye zarar vermeden uzaklaşmasını sağlar
 • Uygulama kolaylığı ve pratik olması nedeniyle zamandan da tasarruf sağlar
 • Az miktarda ürünün kullanılması, maksimum etki için yeterli olduğu için de ekonomik katkı sağlar
 • Boyalı yüzeylerin yanı sıra vinil, krom, plastik aksamlarda da kullanılabilmesi yönüyle ürün, aracın önemli bir kısmına katkı sağlar
 • Daha önce uygulanmış geleneksel wax ya da seramik kaplamanın üzerine uygulanarak uygulamaların ömrünü uzatır, performansını artırır, zarar görmesini engeller
 • Leke bırakmama özelliğiyle kullanımı konforludur
 • Estetik görünüm kazandırır, aracı birkaç yaş gençleştirir

Hibrit Seramik Sıvı Wax Neden Zararsız?

“Zarar” kelimesinin yan yana gelemeyeceği ürünler arasında yer alan Hibrit Seramik Sıvı Wax, fonksiyonları itibariyle tamamen fayda zemini üzerine performans göstermektedir. Si02 teknolojisi ile birlikte boyalı yüzeyde oluşan koruyucu tabaka, ayrıca ürünün bileşenleri nedeniyle boyalı yüzeye zarar vermemektedir. Geleneksel wax ve seramik kaplama uygulamalarının üzerine son kat olarak uygulanacak Hibrit Seramik Sıvı Wax, koruyucu etkiyi ve ömrü uzatır.

Sıvı Wax Neden Kullanmalıyım?

Yazımızın tamamı, “Neden Meguiar’s Hibrit Seramik Sıvı Wax kullanmalıyım” sorusunun yanıtını oluşturuyor. Ayrıca, aracınızın bakımı aynı zamanda hobiniz ise, kesinlikle Meguiar’s Hibrit Seramik Sıvı Wax ile tanışmalısınız. Ellerinizde bir anda sihirli koruma gücüne dönüşecek wax mucizesi, aracınız için en özel “hediyelerden” biri…

Hibrit Seramik Sıvı Wax Nasıl Uygulanır?

İster TheBestCarCare bayilerinde Meguiar’s profesyonel ekipleri tarafından gelişmiş teknikler ile, isterseniz de kendinizin kolaylıkla uygulayacağı Hibrit Seramik Sıvı Wax şu şekilde uygulanır;

 • Uygulama öncesi ürünü çalkalayınız
 • Aracın gölgede ve yüzeyinin serin olması, en verimli sonuç için önemlidir
 • Makine ile uygulayacaksanız orbital pede, el ile uygulayacaksanız el pedine az miktarda dökünüz
 • Uygulama yapmak istediğiniz yüzeyin tamamına etki edecek şekilde, her bölgeye ince bir tabaka halinde dökerek yaydırma işlemini uygulayınız
 • Başarılı bir sonuç için ürünün döküldüğü her bölgede ikişer kez daireler halinde tüm yüzeyde aynı işlemi uygulayınız
 • Cilayı silmeden önce 3-5 dakika kadar kürleşmesini bekleyiniz. (hava ile temasa girdikçe sertleşmeye başlaması)
 • Supreme Shine Mikrofiber Bez ile ya da yüzde yüz pamuklu bir bez ile yüzeyden siliniz
 • Aracın tamamına tüm bu işlemleri uygulayınız

NOT: Hibrit Seramik Sıvı Wax, geleneksel wax’lar gibi kürleşirken buğulanma yapmaz. Bu nedenle 3-5 dakikalık sürenin ardından silme işlemini yapınız.

En Tasarruflu Wax Hangisi? Hibrit Seramik Sıvı Wax Neden Tasarruflu?

Meguiar’s Hibrit Seramik Sıvı Wax’ı, pede az miktarda dökmek yeterlidir. “Ne kadar bol dökersem o kadar güçlü bir koruma olur” düşüncesi yanlıştır, aksine israftır. 120 yıllık tecrübenin getirdiği bileşenleri tek çatı altında toplayan Meguiar’s kimyagerleri, Hibrit Seramik Sıvı Wax’ı az miktarda maksimum verimlilikte tasarladı. Yüzey temizleyici gibi ürünlerde ürünü daha bol kullanmak pozitif etki sağlasa da, Hibrit Seramik Sıvı Wax da az ürün kullanımının gerekliliği daha fazla öne çıkmaktadır.

Meguiar’s Hibrit Seramik Sıvı Wax Nereden Alınır, Temin Edilir?

Seramik koruma etkisini profesyonel bayide mi kazandıracaksınız, yoksa bireysel olarak kendiniz mi uygulayacaksınız?

Hibrit Seramik Sıvı Wax; TheBestCarCare’in Meguiar’s bayilerinden, meguiarsmerkez.com ve thebestcarcare.com.tr ile ayrıca e-ticaret sitelerinden temin edilebilmekte ve kısa sürede adrese teslim edilebilmektedir.  

Hibrit Seramik Sıvı Wax’ın Fiyatı?

Meguiar’s Hibrit Seramik Sıvı Wax fiyatı için aşağıdaki linke tıklayınız:

***

Bir cevap yazın