Oto Yıkama Bayilik

Oto yıkama bayilik sistemi; bu sektörde faaliyet gösteren ve büyümek isteyen firmaların yeni iş kurmak isteyen kişilere franchising çalışma hakkı tanımasını sağlayan uygulamadır. Oto yıkama son yıllarda düşük sermaye ile en iyi para kazanılabilecek, düzenli gelir elde edilebilecek gözde iş kolları arasında yer almaktadır. Bir oto yıkama işletmesi kurarken bayi tabelası altında marka avantajlarıyla hizmet vermek, uzun soluklu maceraları ekarte ederek hızla yol almanızı sağlar.

Oto yıkama ile ilgili hiçbir bilginiz ve fikriniz olmadığında bile, bayilik avantajı ile yeni işyerinizde çok daha hızlı ve kolay bir şekilde işlem yapabilir, gelir elde edebilir seviyeye gelebilirsiniz. Bu süreçte bayinin eğitim katkıları önemli rol oynar.

Ayrıca oto yıkama bayilik sistemi veren firmalar, kendi markası çatısı altında çalışacak bayilerine tüm sistem, bilgi ve isim haklarını edinmeyi de sağlamaktadır. Böylece bulunduğu il ya da ilçede oto yıkama işletmesini faaliyete geçirecek girişimci, birçok adım öne geçerek hazır, kurulu sistem ile çalışmaya başlar. Bayilik sistemi hem firmalar, hem de yeni işyeri açacak girişimciler için müthiş fırsatları barındırır. Bu süreçte bayilik veren marka, farklı şehirlerdeki işletmelerin tüm gücünü bir anlamda yeni açılan işletmeye aktarmış olur.

Oto Yıkama Bayilik Fiyatları

Oto yıkama bayilik fiyatları; bayilik veren firmaların çalışma sistemleri ve işletmenin metrekare değerleri gibi kıstaslara göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca firmanın oto yıkama işleminde kullandığı yıkama sistemleri ve cihazlar da bayilik fiyatlarını değiştirebilmektedir.

Bayilik veren bazı firmalar, oto yıkama işlemlerinde kullanılacak tüm makine ve sistemi kendi çalışma prensiplerine uygun olarak kurarlar. Bu, işin verimliliği ve yüksek kazanç için olmazsa olmazdır! Bu süreçte bayinin ihtiyacı olan, marka tarafından hizmet desteği sağlanan bazı gereksinimler şöyle;

 • Stantlar
 • Tabelalar
 • Basılı evraklar
 • Reklam materyalleri
 • Kataloglar
 • Personel kıyafetleri
 • Kurumsal kimlik, imaj ve vizyonel çalışmalar
 • Eğitim

Oto yıkama bayisinde istihdam edilecek personelin uygulamalı eğitimleri, müşteri memnuniyeti ve işleri ilgili birçok eğitimleri sağlanır. Bayi, kendi isim hakkının kullanılmasına izin veren markanın belirlediği bayilik tutarını öder ya da çalışma tercihine göre bazı firmalar, bayilerinin aylık kazancından komisyon alma sistemini benimserler. Bu, marka ve firmaya göre elbette görecelidir.

Türkiye’de oto yıkama bayilik fiyatları ortalama değerlerde 50.000 TL ile 350.000 TL arasında değişmektedir. Dünyaca tanınan ünlü oto yıkama firmalarında dolar üzerinden bayilik ücreti talep eden firmalar da vardır.

Oto Yıkama Bayilik Veren Firmalar

Oto Yıkama Bayilik veren firmalar, sektöründe tanınmış ve alt işletmelerine marka gücünü empoze etmeyi, “birlikte büyümeyi” benimsemiş oluşumlardır. Bu nedenle bayii açma sürecinde markanın franchising’ini almayı tercih eden bir girişimci, onlarca aşamayı atlayarak başarıya kısa sürede kalıcı olarak ulaşabilmektedir. Çünkü sahipleri araçlarını, bilmedikleri ellere teslim etmeyi asla istemezler ya da şüpheyle yaklaşırlar.

Oto yıkama bayiliği veren firmalar, farklı şehirlerde açılacak bayileri ile daha geniş alanlarda müşterilerinin gözünde güçlü imaja sahiptirler ve bu firmalar, franchising sistemiyle yayılır, büyürler. Dünyada ve ülkemizde en çok tanınan ve bilinen oto yıkama bayiliği veren firmalar şöyle;

 • Meguiar’s
 • TheBestCarCare

Bu firmalar oto yıkama sektöründe bayilik veren, ileri teknoloji ile en iyi hizmet veren markalardır. Uzun yıllardır oto yıkama sektöründe profesyonel olarak hizmet veren firmalar, araç kullanıcıları tarafından tanınan “en iyileri” olarak yerini almıştır. Deneyimlerini ve sektöründe tüm gereksinimlerini yeni girişimciler ile paylaşarak büyümek için bayilik vermektedirler. Her firmanın çalışma sistemi ve bayilik prensipleri, farklılık gösterebilmektedir.

Oto yıkamanın yanı sıra oto bakım ve oto kuaförü gibi çeşitli hizmetleri de sunarlar. Tüm hizmet tecrübelerini, maksimum fayda ve müşteri memnuniyeti için bayilerine aktarırlar. Otomobil kullanıcıları da hangi şehirde olursa olsun, daha önceden deneyimledikleri ve güvendikleri markayı tercih ederler. Böylece hem müşteri, hem de bayi ve marka kazanmış olur. Kolektif bir memnuniyet sağlanır.

Oto Yıkama Bayilik Paketleri

Oto yıkama bayilik paketleri her firmaya göre farklılık göstermekle birlikte genellikle bayilik için gerekli tüm desteği sağlayacak özelliktedir. Paket içerisinde bulunan tüm haklar en iyi şekilde sunularak bayiinin firma çalışma prensiplerine uygun bir şekilde çalışması sağlanır.

Bayilik paketleri, beraberinde çeşitli imkanları ve tercih olanaklarını getirir. Böylece hem müşteri daha fazla alternatifler ile memnun olur, hem de bayi kazancını yükseltir. Firmanın tüm marka özeliklerini yansıtacak olan oto yıkama bayilik paketleri şunları içerebilir;

 • Yer seçimi
 • Eğitim desteği
 • Oto yıkama sistemleri
 • Reklam desteği
 • Pazarlama desteği
 • Bölge koruması
 • Personel desteği
 • Destek ekipmanları

Oto yıkama bayiliği veren firmalar, tüm bayilerinin ortak ilkeler ve prensipler ile çalışmasını sağlayarak paketlerinde en iyi hizmetleri sunmayı da hedefler. Bayilik paketi desteği ile çalışan oto yıkama işletmeleri, etkili ve hızlı bir kazanç trendini yakalamayı başarırlar.

Oto Yıkama Bayilik Ücretsiz Veren Firmalar

Bazı firmalar gerek dönemsel kampanyalar, gerekse de bayii etki ve gücünün arttırılması amacıyla “ücretsiz bayilik desteği” fırsatı sunabilmektedir. Bu, girişimciler için kaçırılmayacak fırsatlardan biridir. Oto yıkama bayiliği veren firmaların birçoğu, bayilik paketi ile sunulan hizmetler için ücret talep etmektedir.

Bazı firmalar da bayinin kazancının belirli bir kısmını komisyon olarak almayı tercih etmektedir. Bayilik ücreti içerisinde oto yıkama uygulamasının yapıldığı alana kurulan sistem ve cihazlar, araç bakım aparatları, reklam/imaj çalışmalarından eğitime kadar tüm destekler yer almaktadır. Ücretsiz bayilik veren sistemlerde bu destek hizmetlerinden faydalanamazsınız ve verimli senkronize bir sistemi elde etme olanağınız bir hayli zorlaşacaktır.

Bir cevap yazın