Detaylı İç Temizlik Nedir?

Detaylı İç Temizlik Nedir

Arabanın İç Kısmı Nasıl Temizlenir?

Aracın dış bakımı kadar iç bakımı da önemlidir. Hatta, sevdikleriniz ile aynı ortamı paylaştığınız için iç bakım ayrıca önem daha taşımaktadır.

Aracın iç kısmı vinil, kauçuk, deri ve kumaştan oluşur. Dış yüzey kadar aracın içi de güneşin zararlı UV ışınlarına, rüzgar ile birlikte içeri hapsolan çeşitli kalıntılara, sigara gibi sinebilen koku ve kirlere, meşrubat ve içecek kalıntılarına, ayaklarınızın altına yapışan mikropların paspasa bulaşan kirleri gibi sayısız etkenlere maruz kalır.

Aracın kullanılmadığı, kapılarının kapalı kaldığı tüm saatlerde binbir çeşit bakteri ve mikroplar birbirine karışır, adeta bir mikrop kokteyli oluşur. Mikroplar o kadar hızlı ürer ki, özellikle nefes alabilen kumaş koltuk yüzeyleri kir ile taşar ve dışarı kusar. Ancak nefes alamayan vinil, kauçuk ve deri gibi yüzeylerde ise gözle görülemeyen gizli kir katmanları yığılır. Aracınızın kapısını açmanız ile birlikte yüzünüze göremediğiniz ama varlığını hissettiğiniz ağır bir koku vurabilir. İşte bu koku, bakteri ve mikropların ürerken meydana getirdiği tehlikeli salınımlardır. Beraberinde estetik olarak da araç keyfinizin önüne geçer.

120 yıllık tecrübesi ile Meguiar’s ekibi, deneyim ve inovasyon gücünü diğer alanlarda olduğu gibi Detaylı İç Temizlik Uygulamaları başlığında da etkili olarak kullandı.

Detaylı İç Temizlik Nasıl Yapılır?

Meguiar’s ile aracınızın detaylı iç temizliğini isterseniz AMATÖR başlığımız altında kişisel olarak kendiniz uygulayabilir; isterseniz de PROFESYONEL başlığımız altında TheBestCarCare bayilerimizde eğitimli personellerimize uygulatabilirsiniz. Ayrıca MARİNE başlığımız altında da deniz araçları için özel ürünlerimizi inceleyebilirsiniz.

Otomobilin, aracın içinde herhangi ıslak bir bez ya da sabunlu bez ile yapılan silme işlemi sadece yüzeyde görülen basit lekeleri ortadan kaldırır ancak beraberinde, mantar ve bakterilerin üremesi, hatta bazı yüzeylerde küflenmeye bile neden olur. Bu nedenle ıslak bez ya da sabunlu bez ile silme işlemleri araç içi için faydalı uygulamalar değildir.

Meguiar’s İç Temizlik Avantajları Nelerdir?

Meguiar’s kimyagelerleri, aracın iç kısmında kir tutumunu ortadan kaldırmak ve beraberinde estetik görünümü kazandırmak için etkili yöntem ve ürünleri geliştirdi. Öncelikle araç yüzeyinin çeşidi, performans beklentisi ve tercih nedenlerine bağlı olarak Meguiar’s, kullanıcılarına şu çeşit ve yöntem avantajlarını sunmaktadır;

  • Losyon ile uygulama
  • Sprey ile uygulama
  • Krem ile uygulama
  • Jel ile uygulama
  • Cila ile uygulama
  • Özel ped ve mikrofiber bez ile uygulama bütünlüğü
  • Uzun ve etkili temizlik
  • Özel yağ karışımlarının etkileyici kokusu
  • Hem iç hem de dış yüzeylerde kullanılabilen ortak nitelikli ürünler

Meguiar’s ürünleri ile uzun süreli, etkili, gerçek temizlik hissi elde edilir. Meguiar’s ürünlerinde kullanılan içerikler ve özellikler, aracın iç dünyasının yansımasını değiştirir. Kakao yağı, jojoba yağı ve aloenin karışımı gibi Meguiar’s kimyagerlerinin uzun araştırmalar sonucu şişelere hapsettikleri niteliklerin ayrıcalığını yaşamaya hazır mısınız?

Meguiar’s ile ister AMATÖR, isterseniz PROFESYONEL uygulama ve ürünleriyle otomobilinize, aracınıza detaylı iç temizlik yapabilirsiniz. Amatör uygulama ve ürünleri, kendinizin kolayca gerçekleştirebileceği temizliktir. Profesyonel detaylı iç temizlik ise TheBestCarCare’ın Meguiar’s bayiliklerinde profesyonel ekipler tarafından uygulanmaktadır.

Meguiar’s kimyagerleri, değişen dünya koşulları ile birlikte kişisel olarak aracına detaylı iç temizlik yapmak isteyenlere özel üretimler gerçekleştirerek, Meguiar’s etkisinin kazandırılmasını sağladı. Çünkü bazı kullanıcılar için araç temizliği ihtiyaçtan da öte adeta bir hobi, tutkudur. Meguiar’s bu nedenle, bayilerdeki profesyonel uygulamaları, kullanıcıların basit ve hızla uygulayabileceği içerikte ürünleri kazandırdı.

Bir cevap yazın